Femina.cz » Magazín » Rodina a děti

Prvotní příznaky těhotenství

Prvotní příznaky těhotenství

Magazín: Rodina a děti | autor: Renata Petříčková | vydáno 04. 03. 2014

Snažíte-li se o miminko, pak vám i těch udávaných deset či patnáct dnů od početí připadá neuvěřitelně věčných a dlouhých. Netrpělivě očekáváte den menstruace, abyste zjistila, jste-li opravdu těhotná.

Možná i zvědavě sháníte jakékoliv možné příznaky těhotenství. Nemyslím tím vynechání menstruace nebo nevolnosti, ale ty, které je možné na svém těle zpozorovat ještě předtím, než se na těhotenském testu objeví dvě čárky.

Nejprve si řekněme základní princip. Po ovulaci je tedy vajíčko teoreticky oplodněno spermií a začíná se neuvěřitelnou rychlostí dělit. Doputuje do dělohy, kde se zahnízdí. To může trvat zcela individuálně, u někoho 3 dny, u jiného třeba 7-10 dní. Až teprve zahnízděné vajíčko začne produkovat HCG hormon, který zjištujeme těhotenským testem a který významně ovlivňuje ženský organismus.

Přesto, tady je několik základních příznaků, podle nichž můžete poznat, že jste těhotná:

 • Bolavá prsa, toť příznak, který je nejčastější. Již několik dní po ovulaci některé ženy pociťují zvláštní pnutí, brnění či zvýšenou citlivost bradavek.
 • Únava, zvýšená přecitlivělost a hrozné výkyvy nálad. To vše může značit, že oplodněné vajíčko se již zahnízdilo a klade si své nároky na organismus ženy. Začíná jej ovlivňovat hormonálně a proto se může vyskytnout pocit, že to prostě nejste VY. Najednou jste plačtivá, věčně dojatá, nebo naopak s neustále vražednou náladou.
 • Hustý a hojný bílý výtok se vyskytuje zkraje těhotenství téměř u všech žen.

Bolestivá menstruace - 6 tipů, jak na ni přírodně

Bolestivá menstruace - 6 tipů, jak na ni přírodně

Pokud je těch pár dnů v měsíci pro vás podobno utrpení, pak jistě hledáte něco účinného… Lékaři č...

 • Něco na vás leze? Nebo jste unavená, bolí vás klouby a svaly, máte zvýšenou teplotu? Stejně tak to může být i miminko. Způsobuje únavu a zvýšená teplota je mimochodem v těhotenství normální. Ráno naměřená teplota by měla být kolem 37°C nebo lehce nad nimi, to je téměř spolehlivý příznak těhotenství pár dní před prvním pozitivním těhotenským testem.
 • Bolesti břicha, typické jako při menstruaci nebo před ní, ale přece jen… trochu jiné, píchavější, víc tlačí a objevují se při námaze. Pokud vstanete ze židle, pokud delší dobu jdete a někdy vás mohou opravdu přikovat do jedné pozice jako houser. Jindy je to jen neurčitý pocit tlaku v podbřišku.
 • Bolesti hlavy a s nimi i zvýšená citlivost na podněty, které u vás vyvolávají bolesti hlavy, mohou být příznakem těhotenství. Až se hormonální hladina ustálí, bolesti nejspíš úplně vymizí a to hlavně potěší ty, které trpí migrénami.
 • Jsem jiná – citlivější ženy to poznají již při pohledu do zrcadla. Vypadají jinak, mají možná lesklejší oči, více září…nebo naopak. Připadají si náhle odulé, mají horší pupínkatou pleť….
 • Divný pocit, vím to! Existují matky, které prostě o svém těhotenství vědí téměř okamžitě, od prvopočátku. Diné pocity se těžko popisují, může to být zvýšená citlivost na dojímavé okamžiky v televizi, prostě pocit jiného barvitějšího vnímání světa jako například ve chvílích zamilovanosti nebo naopak děsně špatná nálada…

Špatná zpráva!
Pozorovat se můžete, ale většina těchto příznaků je shodná s těmi předmenstruačními, takže přece je mnohem spolehlivější – čekat, čekat, čekat…. A pak si udělat test!

Jste těhotná? Pak vás možná bude zajímat naše fotogalerie plná těhotenské módy.

Foto: profimedia.cz, tumblr.com, minipiccolini.com, directorymaternity.com, dresskoe.com, bumimmusese.blogspot.com , lilsugar.com, fashionably-pregnant.blogspot.com, merelymothers.com, pregnancyfashion.sheknows.com, blog2mode.com, merrimentstyle.com, fashionteria.com , stylishtrendy.com, hawaiidermatology.com, newfashionevent.blogspot.com, blusasdemoda.info, thebudgetbabe.com, popular-dresses.com, newfashionevent.blogspot.cz, stepbystepmom.com, styleseye.com, il-miss.com, guncelyazar.net, bvonstyle.com

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
26. 09. 2014 Marta elastiQ (reakcí: 0)
06. 09. 2014 lucka tehotenstvi (reakcí: 1)
02. 09. 2014 Mirka bolest kloubů v těhotenství (reakcí: 0)
28. 08. 2014 Alice těhotná (reakcí: 0)
09. 08. 2014 martina tehotenstvi (reakcí: 0)
08. 06. 2014 manislava těhotenství (reakcí: 0)
27. 03. 2014 Keitt čekám (reakcí: 0)
04. 03. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Prémie 5 bodů vám bude připsána za relevantní komentář v délce alespoň 30 znaků.

Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
Přihlaste se zde. captcha

Testy kosmetiky

Syoss Color Protect Lak na vlasy

Syoss Color Protect Lak na vlasy

Styling pro ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 26. 03. 2015

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

26. 03. 2015 Horoskop Ryby

Nepropásněte dnes šanci smést ze stolu nějaký finanční závazek! Ale například nevěrným přihraje nějaká situace možn... Celý horoskop

Karta dne

Luna
Dříve, než podniknete jakékoliv kroky, zvažte všechna pro a proti. Někdo vám totiž může pomyslně mazat med kolem pusy a informace, které vám říká, se nezakládají na pr...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Sexy muži, čarování i hubnutí: Nový týden...

Nový týden je tu, milé čtenářky a s ním i naše tradiční nabídka toho, co vás čeká. A rozhodně se s námi nudit nebudet...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist