Femina.cz » Magazín » Móda » Vítr do vlasů

Vítr do vlasů

Vítr do vlasů

Magazín: Móda | autor: Lucie Novotná | vydáno 09. 02. 2005

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké zásady byste měli dodržovat i při obyčejném foukání vlasů a čeho se naopak vyvarovat Přinášíme pár tipů a rad.

V článku o tužidlech jsem naznačila, že mnohem důležitější než samotná fixace vlasů (tužení), je správné používání fénu a kartáče. Dodržujte následující rady a budete vždy spokojena.

Dobrý kartáč a fén

Pořiďte si fén s vyšším výkonem (cca. 1400-1800W), vlasy se pak lépe foukají i proti kořínkům, což je velmi důležité v případě, že chcete zvětšit objem svého účesu. Fény této kategorie už mají možnost regulace teploty a i zde ji využijte. Nefoukejte si vlasy na maximální teplotu a nejvyšší rychlost najednou, ale kombinujte vyšší teplotu s nižší rychlostí a naopak, ochráníte tak jeho celkovou životnost. Na závěr je dobré vlasy profouknout chladnějším vzduchem, aby se ještě teplé svou přirozenou hmotností nenatáhly a držely původní tvar.

Tvar kartáče vyhovuje každému jiný a pokud chcete popřemýšlet jak se i v tomto ohledu zdokonalit, zkuste pozorovat svou kadeřnici, kdy a v jakých partiích používá které kartáče. Kartáčem s menším průměrem docílíte lepšího zvlnění, větším pak lepšího natažení, vyhlazení a objemu. Dobrým pomocníkem jsou i půlkartáče, vhodné pro krátké a střapaté vlasy, popř. fén s násadou kartáče, který je vhodný pro závěrečné do-podtočení a dotvarování účesu.

Kdy a jak vlasy tvarovat

Dokud jsou vlasy příliš nasáklé vodou, netvarujte je, ale nejprve mírně prosušte. Tvarovat byste je měla až v poslední fázi sušení. Pro větší objem doporučuji vlasy sušit hlavou dolů v předklonu a pročesávat je proti kořínkům a směru jejich růstu.

Chcete-li začít s tvarováním pomocí kartáče a fénu, začínejte od spodních partií na krku, a rozhodně oddělujte menší prameny pomocí skřipce, aby se vlasy nemotaly do sebe, foukání nebylo chaotické a vy se vyhnuly nepříjemnému zamotávání vlasů do kartáče. Stane-li se to, rozhodně kartáčem neškubejte od hlavy, ať pramen ještě více neutáhnete, ale po lehkých pramíncích se snažte vlásky vytahovat.

Nedržte v rukou fén, vlasy a kartáč najednou! Nabírejte prameny vlasů rukou na hřeben, a teprve pak fénujte. Tlak vzduchu a neuspořádané vlasy v kartáči dokážou způsobit pěkně zacuchaný motanec, jehož následné rozmotání dost zdržuje. Najdete-li si systém, půjde vám to i rychleji. Všímejte si i systému jakým postupuje vaše kadeřnice/ník. Chcete-li docílit objemu a vzdušného účesu, foukejte do kartáče zespodu a snažte se táhnout pramen spíše kolmo od hlavy.

Nanášení tužidla

Pokud si nanesete tužidlo na ještě schnoucí vlasy, mohlo by se vám stát, že později nepůjdou jednoduše pročesat. Mnohem efektnější je tužit až prameny vlasů, které právě chcete tvarovat, případně daný pramen znovu navlhčit, aby se vlasy zbytečně nepřetrhaly.

Na závěr je vhodné vlasy lehce profoukat hlavou dolů, čímž je provzdušníte.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
10. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
09. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 03. 2011 betha a (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

21. 01. 2017 Horoskop Ryby

Nevydařil se ti obchod, nepřiklepli ti byt, který sis tak strašně přála? Nesmutni! Vše se děje z nějakého důvodu a u ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist