Femina.cz » Magazín » Krása » Líčíte se stejně jako ve dvaceti? Zbytečně si přidáváte léta!

Líčíte se stejně jako ve dvaceti? Zbytečně si přidáváte léta!

Líčíte se stejně jako ve dvaceti? Zbytečně si přidáváte léta!

Magazín: Krása | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 28. 04. 2014

Chce to jistou zkušenost, díky níž už víte, která barva rtěnky je ta pravá, že se oči sluší orámovat černými linkami a že odstín make-upu je nutné zvolit broskvový. Jenže pozor! Opravdu si myslíte, že to, co vám vyhovovalo ve dvaceti, je dobré i v pětatřiceti?

Když se nad tím zamyslíme, je to holý nesmysl. Protože třeba nejen tón pleti, ale i tvar obličeje se v průběhu let mění. Jak se tedy líčit, aniž bychom si přidávaly zbytečně roky? Tady jsou tipy kosmetiček, jak se líčit, pokud vám je 35 a víc.

Pomozte řasám

Řasy se postupem věku tenčí a jsou menší. Proto je zapotřebí zainvestovat do dobré řasenky, která je prodlouží a natočí. Je nutné zvolit černou, nikoliv hnědou řasenku. Určitě nenanášejte více vrstev ve snaze udělat řasy hustší, řasy jsou totiž sušší, takže na nich lépe ulpívají všechny „cucky“. Zapomeňte na malování spodních řas, zbytečně byste tak zdůraznila kruhy pod očima.

Ne tekutým očním linkám

Možná nedáte dopustit na černou tužku pod očima, ale to je zase chyba! S vyšším věkem se oči menší, a tak vám neprokáže dobrou službu. Nahraďte ji raději tužkou hnědou a šedou. Určitě se taky vyvarujte tekutých očních linek na horním víčku, které ještě více zdůrazní vrásky kolem očí, do kterých se vpijí. Zkuste krémovou širší tužku a naneste ji na dvě třetiny vnější strany očního víčka. Nerámujte oči od koutku ke koutku! Pomocí kartáčku či prstu čáru lehce rozmažte pro jemnější vzhled.

Místo pudrového krémový korektor

Pokožka se tenčí, a tak jsou bohužel patrnější kruhy pod očima. Vše se dá zamaskovat korektorem. Na pudr zapomeňte, ten by vaše nedostatky ještě zvýraznil. Kupte si krémový korektor a na kůži jej nanášejte štětečkem.

Ploché břicho do plavek? Omezte některé potraviny!

Ploché břicho do plavek? Omezte některé potraviny!

Můžete posilovat, provozovat kardio sporty a do toho mazat břicho vyhlazujícími krémy, jenže ono ...

Dobře si vyberte tón tvářenky

Tabu by měly být všechny odstíny dorůžova či dočervena. Rada, že byste se měla při aplikaci tvářenky usmát a nanést ji na nejvyšší bod tváře, neplatí! Má se prý aplikovat na nejvyšší bod lícní kosti.

Nezapomeňte na obočí

Použijte na ně o dva stupně tmavší tužku, než je barva vašich vlasů. Pod obočí aplikujte rozjasňovač, který oči „otevře“. Nezapomeňte na pravidelnou úpravu obočí, vyplatí se zajít k profesionálům.

Pudr pomůže

Pokožka se více mastí na problémových partiích, ty je proto potřeba zapudrovat. Zkuste lehčí pudr, který pleť zároveň krásně rozjasní.

Zapomeňte na rudou

Myslí se tím odstín rtěnky, který společně s metalickým sluší "dvacítkám". Ve zralém věku se ale rty ztenčují a tmavé odstíny by je zbytečně opticky zmenšovaly. Rtěnku důkladně naneste štětečkem od středu k okrajům.

CC krém je in

Je potřeba zamaskovat barevnou nejednotnost a červené skvrnky a na to je CC krém dělaný. Vždy volte odstín stejný nebo o jeden stupeň tmavší, než je vaše pleť.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
08. 08. 2014 manislava líčení (reakcí: 0)
04. 08. 2014 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
30. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
29. 04. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 01. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš zářit všude, kde se objevíš. I lidé na ulici se za tebou budou otáčet. Budeš sršet energií a dobrou nálado... Celý horoskop

Karta dne

Deset pentaklu
Hojnost, finanční jistotu i vylepšení zdravotního stavu máš na dosah ruky! Pokud očekáváš výsledky dlouhotrvajícího dědictví, můžeš si být jistá, že vše dopadne dobře ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist