Femina.cz » Magazín » Celebrity » Scarlett Johansson: Tvrdohlavý hvězdný talent

Scarlett Johansson: Tvrdohlavý hvězdný talent

Scarlett Johansson: Tvrdohlavý hvězdný talent

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 10. 05. 2012

Patří k nejpřitažlivějším současným hvězdám Hollywoodu. To jí ale nebrání v tom, aby byla i skvělou herečkou, která jde pevně za tím, co ona sama chce.

Hollywood o ní ví už od roku 1998, kdy si jako čtrnáctiletá zahrála dívku traumatizovanou nehodou, které pomůže Zaříkávač koní Robert Redford. O pět let později, čerstvě po maturitě, se do ní zamilovali diváci křehkého filmu Ztraceno v překladu. Za roli osamělé manželky v Tokiu dostala první nominaci na Zlatý glóbus. Za dva roky už měla čtyři.

To se zrovna stala novou múzou Woody Allena, který s ní natočil zatím tři filmy, včetně úspěšného Match Pointu a oscarového Vicky Cristina Barcelona. Od té doby okusila i akční filmy, romantické komedie, rodinné dojáky (jako Koupili jsme ZOO) a blockbustery jako teď Avengers. Už natočila víc filmů než jí je let. O počtu rozhovorů a nafocených svůdných fotek ani nemluvě.

I když občas prosakují mlhavé zprávy o jejím rozmazleném chování (třeba Marek Eben z ní nebyl zrovna nadšený, když ještě jako vycházející hvězdička v roce 2001 navštívila karlovarský festival), člověk musí obdivovat, jak je tato talentovaná kráska pracovitá, soběstačná a tvrdohlavá. „Když vím, co chci, jdu za tím. Už od doby, co jsem byla batole,“ prohlašuje.

A dá se tomu lehce věřit, když víme, že už v sedmi letech začala obcházet konkurzy. A už v tomhle věku se jí nelíbilo, že takové castingy jsou jako „přehlídka dobytka“ a s matkou se rozhodly, že radši zkusí film. Pak začala o víkendu docházet do prestižního Lee Strasberg Theatre Institute na Manhattanu.

V osmi letech si zahrála na divadle vedle Ethana Hawkea, za rok debutovala na plátně. „Pamatuju si, že jsem instinktivně věděla, co mám dělat. Bylo to jako, nevím, asi jako osud,“ vzpomínala později. V jedenácti letech obdržela nominaci na „nezávislého Oscara“ Spirit Award, díky výbornému výkonu v roli mladší osiřelé sestry na útěku ve filmu Manny a Lo.

Po úspěchu Zaříkávače koní dostávala nabídky na filmy o dalších holkách, které postihla rána osudu, popelky, hrdinky srdceryvných dojáků. „Ale protože jsem nikoho nemusela živit, mohla jsem dělat, co jsem chtěla. Filmy jako Přízračný svět a nestarat se, kolik vydělají.“ Když jí agenti přesvědčovali, aby natočila něco velkého a komerčního, propustila je.

Chci vždycky dělat věci, do nichž budu zapálená. Chci být vždycky na svou práci pyšná,“ tvrdila už v sedmnácti svým hlubokým nakřáplým hlasem. Novináři vždycky tvrdili, že na svůj věk působí dost vyspěle. Možná proto, že se narodila a vyrostla v New Yorku. Možná proto, že to je prostě ona.

K tomu, že se stala filmovou hvězdou uznávanou u kritiky i oblíbenou u diváků, získala i Tony, nejvyšší cenu pro divadelní herce z Broadwaye, a docela prorazila i jako zpěvačka (v roce 2008 vydala album coverů Toma Waitse, o rok později desku Break Up). Pracuje hodně, protože v práci se „cítí užitečná“. Taky je hodně ambiciózní. „Vždycky jsem do sebe hodně očekávala,“ říká. My od ní taky hodně očekáváme. A zatím se nebojíme, že by to nemohla splnit.

Další fakta o Scarlett Johansson:

Narozeniny má 22. listopadu, od roku 1984. Stejně jako její dvojče, bratr. Kromě něj má ještě jednoho bratra, jednu sestru a jednoho nevlastního bratra, který žije v Dánsku. Z Dánska pochází její otec architekt a její prostřední jméno Ingrid. Americká matka, filmová producentka, jí dlouho dělala manažerku.

Chodila s několika pohlednými kolegy (Jared Leto, Josh Hartnett, Sean Penn…). Ryana Reynoldse si po roce a půl chození v roce 2008 i vzala, manželství ale vydrželo jen něco před dva roky. V lednu se na veřejnosti objevila s novým přítelem z reklamní branže. O žádném svém vztahu s novináři nemluví.

Její střežené soukromí loni narušil hacker, který se vloupal do jejího emailu, ukradl z něj nahé fotky určené pro Reynoldse a zveřejnil je na internetu. Herečka hned vše oznámila policii, její právníci hrozili žalobou každému webu, který fotky zveřejní. „Nechtěla jsem být oběť, co svěsí hanbou hlavu. Někdo mi něco ukradl. Nejen mě. A někdo takový by neměl proklouznout.“ Muž byl dopaden, v létě ho čeká rozsudek.

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
07. 06. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
03. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 05. 2012 Fiona60 ,,, (reakcí: 0)
17. 05. 2012 Niki10 Zlatá (reakcí: 0)
16. 05. 2012 manislava ... (reakcí: 0)
14. 05. 2012 kralicek herečka (reakcí: 0)
13. 05. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 0)
13. 05. 2012 helenadon kráska (reakcí: 0)
11. 05. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
10. 05. 2012 pepina . (reakcí: 0)
10. 05. 2012 Darkwood Scarlett Johansson (reakcí: 0)
10. 05. 2012 ladouch . (reakcí: 0)
10. 05. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
10. 05. 2012 Daniela76 Scarlett Johansson (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

27. 03. 2017 Horoskop Ryby

Pokud máš děti, tak dnes se obrň pořádnou dávkou trpělivosti a tolerance. Předvedou ti totiž, že i zlatíčka dokážou v... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist