Femina.cz » Magazín » Celebrity » Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 19. 04. 2011

Hollywoodská hvězda zažila těžký rok, když po boku manžela Michaela Douglase čekala, jak dopadne léčba jeho rakoviny. Stres se podepsal na jejím zdraví a na začátku dubna Catherine odhalila, že trpí maniodepresivitou, když se přihlásila do léčebny v Connecticutu na pětidenní léčebnou kúru.

Oscarové herečka se tak chtěla připravit na další natáčení rovnou dvou filmů, čeká ji spolupráce s Gerardem Butlerem na sportovním dramatu Playing the Field a s Brucem Willisem v komedii Lay the Favourite.

Nepříjemné časy začaly, když byl její manžel, 66letý Michael Douglas, loni v létě diagnostikován rakovinou hrtanu v pokročilém stádiu. Do začátku tohoto roku se vyléčil a Catherine ho neúnavně podporovala. Obavy a nejistota ale vedly u jednačtyřicetileté herečky k návalu deprese, k níž je jako osoba trpící bipolární poruchou náchylná.

Nyní už se velšská kráska cítí zase dobře a těší se na novou práci. Odhalením své nemoci, o níž veřejnost dosud nevěděla, přitáhla pozornost k této mentální poruše, která sužuje miliony lidí, vede k výkyvům nálady a častým depresím a dá se zvládat pomocí léků.

„Mám štěstí. Ale tím neříkám, že se někdy necítím špatně. Snažím se zůstat pozitivní, negativita mi moc neprospívá. Nejen, že pak sama sebe táhnu ke dnu, ale srážím i ostatní okolo mě. Je to jako temný mrak,“ podělila se o své zkušenosti Zeta-Jones.

Se svou bitvou s bipolaritou se svěřila i americké herečka Carrie Fisher, hvězda původních Hvězdných válek. „Manická fáze se nedá předvídat. Naposledy jsem si ostříhala vlasy, nechala se tetovat a chtěla konvertovat k judaismu.“

O „reklamu“ maniodepresivity se momentálně stará taky Charlie Sheen, který uspořádal v Torontu pochod, aby zvýšil povědomí veřejnosti o nemoci. Herec utopený ve skandálech, který o sobě prohlásil, že není bipolární ale „bi-winning“ ovšem svým chováním spíš propaguje, jaké má tato nemoc má účinky, když se neléčí.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
16. 09. 2011 helenadon rok (reakcí: 0)
24. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)
19. 04. 2011 Viky17 Catherine Zeta-Jones (reakcí: 0)
19. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

22. 01. 2017 Horoskop Štír

Čeká tě nástup na nové místo a už dnes jsi nervózní. Ale nemusíš se bát, velmi rychle se rozkoukáš a seznámíš s novým... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist