Femina.cz » Magazín » Celebrity » Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 19. 04. 2011

Hollywoodská hvězda zažila těžký rok, když po boku manžela Michaela Douglase čekala, jak dopadne léčba jeho rakoviny. Stres se podepsal na jejím zdraví a na začátku dubna Catherine odhalila, že trpí maniodepresivitou, když se přihlásila do léčebny v Connecticutu na pětidenní léčebnou kúru.

Oscarové herečka se tak chtěla připravit na další natáčení rovnou dvou filmů, čeká ji spolupráce s Gerardem Butlerem na sportovním dramatu Playing the Field a s Brucem Willisem v komedii Lay the Favourite.

Nepříjemné časy začaly, když byl její manžel, 66letý Michael Douglas, loni v létě diagnostikován rakovinou hrtanu v pokročilém stádiu. Do začátku tohoto roku se vyléčil a Catherine ho neúnavně podporovala. Obavy a nejistota ale vedly u jednačtyřicetileté herečky k návalu deprese, k níž je jako osoba trpící bipolární poruchou náchylná.

Nyní už se velšská kráska cítí zase dobře a těší se na novou práci. Odhalením své nemoci, o níž veřejnost dosud nevěděla, přitáhla pozornost k této mentální poruše, která sužuje miliony lidí, vede k výkyvům nálady a častým depresím a dá se zvládat pomocí léků.

„Mám štěstí. Ale tím neříkám, že se někdy necítím špatně. Snažím se zůstat pozitivní, negativita mi moc neprospívá. Nejen, že pak sama sebe táhnu ke dnu, ale srážím i ostatní okolo mě. Je to jako temný mrak,“ podělila se o své zkušenosti Zeta-Jones.

Se svou bitvou s bipolaritou se svěřila i americké herečka Carrie Fisher, hvězda původních Hvězdných válek. „Manická fáze se nedá předvídat. Naposledy jsem si ostříhala vlasy, nechala se tetovat a chtěla konvertovat k judaismu.“

O „reklamu“ maniodepresivity se momentálně stará taky Charlie Sheen, který uspořádal v Torontu pochod, aby zvýšil povědomí veřejnosti o nemoci. Herec utopený ve skandálech, který o sobě prohlásil, že není bipolární ale „bi-winning“ ovšem svým chováním spíš propaguje, jaké má tato nemoc má účinky, když se neléčí.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
16. 09. 2011 helenadon rok (reakcí: 0)
24. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)
19. 04. 2011 Viky17 Catherine Zeta-Jones (reakcí: 0)
19. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 10. 2016 Horoskop Panna

Do tvého života vstoupí osudový muž, který ti pořádně zamotá hlavu a je jedno, jestli jsi svobodná nebo zadaná. Nebud... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist