Femina.cz » Magazín » Celebrity » Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Magazín: Celebrity | autor: Aneta K. | vydáno 19. 04. 2011

Hollywoodská hvězda zažila těžký rok, když po boku manžela Michaela Douglase čekala, jak dopadne léčba jeho rakoviny. Stres se podepsal na jejím zdraví a na začátku dubna Catherine odhalila, že trpí maniodepresivitou, když se přihlásila do léčebny v Connecticutu na pětidenní léčebnou kúru.

Oscarové herečka se tak chtěla připravit na další natáčení rovnou dvou filmů, čeká ji spolupráce s Gerardem Butlerem na sportovním dramatu Playing the Field a s Brucem Willisem v komedii Lay the Favourite.

Nepříjemné časy začaly, když byl její manžel, 66letý Michael Douglas, loni v létě diagnostikován rakovinou hrtanu v pokročilém stádiu. Do začátku tohoto roku se vyléčil a Catherine ho neúnavně podporovala. Obavy a nejistota ale vedly u jednačtyřicetileté herečky k návalu deprese, k níž je jako osoba trpící bipolární poruchou náchylná.

Nyní už se velšská kráska cítí zase dobře a těší se na novou práci. Odhalením své nemoci, o níž veřejnost dosud nevěděla, přitáhla pozornost k této mentální poruše, která sužuje miliony lidí, vede k výkyvům nálady a častým depresím a dá se zvládat pomocí léků.

„Mám štěstí. Ale tím neříkám, že se někdy necítím špatně. Snažím se zůstat pozitivní, negativita mi moc neprospívá. Nejen, že pak sama sebe táhnu ke dnu, ale srážím i ostatní okolo mě. Je to jako temný mrak,“ podělila se o své zkušenosti Zeta-Jones.

Se svou bitvou s bipolaritou se svěřila i americké herečka Carrie Fisher, hvězda původních Hvězdných válek. „Manická fáze se nedá předvídat. Naposledy jsem si ostříhala vlasy, nechala se tetovat a chtěla konvertovat k judaismu.“

O „reklamu“ maniodepresivity se momentálně stará taky Charlie Sheen, který uspořádal v Torontu pochod, aby zvýšil povědomí veřejnosti o nemoci. Herec utopený ve skandálech, který o sobě prohlásil, že není bipolární ale „bi-winning“ ovšem svým chováním spíš propaguje, jaké má tato nemoc má účinky, když se neléčí.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
16. 09. 2011 helenadon rok (reakcí: 0)
24. 07. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 07. 2011 Lafik :) (reakcí: 0)
15. 05. 2011 Bobina1 - (reakcí: 1)
19. 04. 2011 Viky17 Catherine Zeta-Jones (reakcí: 0)
19. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 04. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

20. 02. 2017 Horoskop Býk

Máš doslova a do písmene štěstí ve svých rukou, cokoliv podnikneš, dovedeš k úspěchu. Nemusíš se bát ani náročných úk... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist