Vlasy: zázrak na počkání! II. část

V tomto díle se dozvíte, jak pečovat o prodloužené či zhuštěné vlasy a vše o zhušťování vlasů. Na otázky nám dnes odpoví Lucie Hromádková.

Jak funguje zhušťování vlasů?
 

Zhušťování vlasů je velice oblíbené zejména u starších klientek, nebo těch, které si nepřejí mít nějak zvlášť dlouhé vlasy, ale naopak příroda jim v hustotě moc nenadělila. U zahuštění vlasů stačí aplikovat méně pramenů než na samotné prodloužení, a potom se prameny ostříhají na délku vlasů zákazníka. Samozřejmě i při prodloužení dochází automaticky ke zhuštění klientčiných vlasů.

Je možné nechat si zhustit vlasy také barvené?
 
Ano, například náš salon nabízí až 82 různých odstínů, od barev přírodních až po barevné a extravagantní.
Je objem vlasů viditelně větší po zhušťování vlasů, nebo raději nečekat žádné zázraky?
 
Objem vlasů je samozřejmě větší, ale musí se volit tak, aby stále na hlavě klientky nevypadal nepřirozeně.
Jak dlouho si mohu ponechat na hlavě vlasy po aplikaci zhušťování nebo prodlužování?
Vlasy po aplikaci pomalu odrůstají s vlasem klientky, takže posunutí pramenů zpět k hlavě se doporučuje mezi 3 až 5 měsícem. Vlasy se sundají, na každý pramen se aplikuje nová keratinová destička a prameny se dají opět použít.
 
Pro koho je vhodná metoda zhušťování vlasů?
Určitě pro všechny, kteří chtějí mít husté vlasy a nemají.
 
Jak jsou vlasy poté odstraněny?
 
Vlasy se odstraňují velice jednoduchým a šetrným způsobem pomocí kleštiček, které rozdrtí keratinovou destičku a po té se pramen stáhne dolů z pramene klientky. Pokud pramínek drží a nejde sundat pouze pomocí kleštiček, používá se Sol gel, což je přípravek na bázi alkoholu, který naruší strukturu keratinu a pramen tak šetrně sklouzne z vlasů klientky.

Jak probíhá zhušťování nebo prodlužování vlasů, aby byl zachován identický odstín?

Náš salón nabízí tolik odstínů, i melírovaných pramenů, že se vždy přesně trefíme do odstínu zákaznice. Ale i po prodloužení se vlasy dají barvit, kdyby se klientka rozhodla odstín trochu pozměnit.

Jak pečovat o prodloužené vlasy, aby se neničily?

Firma SO.CAP. vyvinula celou řadu výrobků určených přímo na mrtvé (prodloužené) vlasy. Jsou to výrobky vysoce výživné, hydratační a vhodné i na normální vlasy klientky. Sada obsahuje šampón, oplachovou masku, restruktivní spray, a proteiny v podobě olejíčku.
Důležité také je dodržovat pokyny kadeřnice, jak si správně vlasy mýt, česat je pouze hřebenem od firmy SO.CAP., který nezavadí o keratinové spoje, pokud klientka vyrazí k moři, důležité je mít s sebou ještě vlasový olej s UV faktorem.
Je lepší na radu kadeřnice používat pouze výrobky, které byly navrženy pro prodloužené vlasy, velice důležitou roli hrají olejíčky do vlasů, protože mrtvé prameny se nemastí a je potřeba jim tuto výživu dodávat uměle.

Jaká je základní cena prodloužených vlasů ve vašem salónu?

 
Prameny se cenově pohybují od 90 Kč až po 150 Kč, záleží na délce, kterou klientka zvolí, a kterou jí doporučíme. Průměrná cena za úplně nové vlasy a první prodloužení, včetně práce i střihu, vychází u nás kolem 8.000 Kč.
Ve spolupráci:
 
Na přípravě dvoudílného seriálu spolupracoval kadeřnický a kosmetický salon Studio 07 v Brně, který se věnuje kromě prodlužování a zahušťování vlasů, také prodlužování řas, permanentnímu make-upu či modelaci postavy.
11.5.2009 12:00| autor: Simona Maxová

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist