Jak změřit velikost prstenu? Takhle!

Chcete darovat prsten? Kromě výběru vhodného designu a zpracování vás čeká ještě jeden úkol. Tím je výběr správné velikosti. Ať už má být prsten překvapením, nebo ne, existuje několik možností, jak zjistit velikost prstenu.

1-1-1100x618.jpg Zdroj: Sofia.sk

Na co myslet při výběru velikosti prstenu? 

V první řadě je to design, který také ovlivňuje potřebnou velikost. Pokud uvažujete o masivnějším prstenu, počítejte s tím, že budete potřebovat o něco větší velikost. Naopak jemný kroužek bude přesně odpovídat naměřené velikosti. Dokonce může stačit i o něco menší velikost.

Důležité při výběru je také to, na které ruce se bude prsten nosit. Praváci mají pravou ruku silnější a prsty jsou širší než na levé ruce. U leváků je to naopak. Levá ruka je dominantní, a proto budou prsty na ní širší.

Myslete na teplotu nejen rukou samotných, ale také na teplotu okolního prostředí. Při výběru a měření velikosti prstenu by ruce neměly být ani studené, ani příliš horké. Na studené ruce může prsten dobře padnout. Na teplých rukou jsou prsty o něco širší, a tak vás pak takový prsten může buď tlačit, nebo se vám vůbec nepodaří nasadit.

Jak nenápadně zjistit velikost prstenu, aby to bylo překvapení:

1. Obkreslete si prsten, který nosí 

Pokud už obdarovaná nějaký prsten vlastní, pomůže vám to jako nápověda. Stačí počkat, až si ho sundá z prstu. Nenápadně ho vezměte, položte na kus papíru a ostrou tužkou obkreslete vnitřní obvod. Papír s obkresleným obvodem vám poslouží jako měřítko v klenotnictví. Dbejte na to, aby prsten, který obkreslíte, nosila na tom prstu, kde má následně nosit i ten darovaný.

2. Nenápadně obraťte řeč k tomuto tématu 

Pokud máte dar řeči, můžete správnou velikost prstenu zjistit i nenápadnými otázkami. Obraťte řeč na výběr šperků, mluvte o velikostech, které nosíte, a možná dostanete odpověď na svou otázku, aniž by to bylo nápadné. Můžete se dokonce vydat na procházku a jen tak po cestě nakouknout do klenotnictví.

3. Použijte praktické měřiče 

Jak doma změřit velikost prstenu? Existuje mnoho pomůcek pro měření prstů, ale také prstenů. Jednu z nich si můžete stáhnout přímo zde. Použijte měřicí proužek, který obtočíte kolem prstu. Budete to však muset zvládnout opatrně, zatímco obdarovaná osoba spí, aby váš záměr zůstal tajemstvím. Kromě proužku se na pomůcce nacházejí také kroužky, které představují obvod prstenů. Stačí najít ten, který po nasazení nejvíce odpovídá prstenu, který měříte a odečíst jeho velikost.

4. Zeptejte se blízkých

Je pravděpodobné, že dobré kamarádky nebo blízká rodina budou znát velikost, kterou potřebujete zjistit. Pokud náhodou nevědí, můžete je požádat o pomoc. Bude to nenápadnější, pokud to budou zjišťovat oni.

5. Nasaďte si prsten na svou ruku

Pravděpodobně nejjednodušší metoda, ke které nepotřebujete žádné pomůcky. Stačí vám vaše prsty. Půjčte si od obdarované prsten a nasaďte si ho na prst. Pak si stačí zapamatovat místo, kam až vám prsten sedne a můžete vyrazit na nákupy.

Vy nebo obdarovaná nemáte rádi překvapení? Vsaďte na jistotu a výběr velikosti bude mnohem snazší.

6. Zeptejte se obdarované 

Jak jednoduché. Pokud nepotřebujete zjistit velikost tajně, je to nejjednodušší způsob. Pokud obdarovaná běžně nosí prsteny, určitě bude znát správnou velikost. Můžete to také ověřit pomocí stažené měřicí pomůcky nebo návštěvou klenotnictví.

7. Navštivte profesionály 

Zkušený personál klenotnictví vám změří velikost prstu, ale hlavně poradí s výběrem designu a velikosti, která se odvíjí od řady faktorů.

Jak poznat správnou velikost prstenu? Ideální prsten se snadno nasadí na ruku, ale o něco hůře se nasazuje přes kloub prstu. Po nasazení nesmí prsten tlačit a ani se volně pohybovat spolu s pohybem ruky.

Pokud vybraný prsten i přes všechnu snahu nesedí, nezoufejte. Výměna šperku je pravidlem téměř v každém klenotnictví. Pokud náhodou výměna není možná, jistě vám pomůže zkušený klenotník, který vám velikost upraví podle vašich představ.

Úprava velikosti je nejjednodušší u prstenů bez kamenů nebo pouze s jedním kamenem. Úpravu prstenu, který má po svém obvodu osazené kameny, musí individuálně posoudit klenotník. Pokud však existuje alespoň kousek neosazené plochy, úprava o 1 až 2 velikosti by neměla být problémem.

23.6.2023 12:25| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist