Naomi Watts: Je lepší být starší mámou

Půvabné herečce Naomi Watts bylo 38 let, když přivedla na svět prvního syna. Někomu by mohlo připadat, že už je v tomto věku na mateřství téměř pozdě, ale Naomi je ráda, že děti neměla dříve. Podle jejího názoru je lepší být starší maminkou.

Blondýnka známá z trháku King Kong má se svým partnerem Lievem Schreiberem dva syny, čtyřletého Sashu a dvouletého Samuela. Ačkoli už překročila čtyřicítku, stará si na výchovu malých capartů rozhodně nepřipadá. Naopak, se stoupajícím věkem se prý cítí moudřejší a zodpovědnější. A hlavně, dětem může věnovat víc pozornosti.

Když jsem byla mladší, chtěla jsem dělat spoustu věcí, a třeba bych se dětem ani nestíhala věnovat. Plnila jsem si vlastní sny a na výchovu dětí by mi nezbývala energie. Jak stárnete, lépe si uvědomujete sama sebe. Myslím, že jsem teď lepším rodičem, než bych byla před lety,“ vysvětlila Naomi.

Herečce navíc delší dobu trvalo, než našla toho správného partnera pro život, který by byl zároveň i dobrým otcem. Lieva si nemůže vynachválit. „Chvíle, kdy si hraje s dětmi, jsou úžasné,“ svěřila se herečka, která vyrůstala jen s matkou a otcovskou lásku na vlastní kůži nepoznala. „Vždycky mi kvůli tomu připadalo, že mi v životě něco chybí nebo že v něm visí něco neznámého. Chtěla bych, aby moji synové byli spojeni s náma oběma. Chtěla bych, aby měli jisté zázemí a cítili se ve světě bezpečně. To je můj nejdůležitější životní cíl, všechno ostatní je jen omáčka.“

Když vyjde Naomi s dětmi na pískoviště, stejně by jí nikdo čtyřicet dva let nehádal. Může se pochlubit tělem, jaké by jí záviděla řada mladých maminek. Pouhé dva měsíce po porodu druhého dítěte dokonce natáčela odvážné scény pro dramatický snímek Mother and Child, kde se ukázala celá nahá. „Nebylo to moc dobré načasování, svléknout se před kamerou hned osm týdnů po porodu. Skočila jsem do toho rovnýma nohama,“ vypráví herečka, která ve zmíněném filmu vystavila tělo modelky.

Jaký věk je pro mateřství ideální, nelze obecně určit. Podle Naomi Watts je jím přelom třicítky a čtyřicítky. Co si myslíte vy?

2.1.2012 12:00| autor: Libuše Burger

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist