Kristen Bell: Příliš nudná pro film?

Sice trochu šilhá na jedno oko a u filmu jí říkali, že není ani dost hezká, ani dost ošklivá, holka od Detriotu se ale od svého snu odradit nenechala. Už od doby, co jako malá hrála banán.

Když jí bylo jedenáct, dcera rozvedených rodičů, ošetřovatelky a režiséra televizních zpráv, se ucházela o roli v místní divadelní produkci u Detroitu. Dostala role dvě – stromu a banánu. Tím se odstartovala kariéra, která trvá do dnes.

Malá Kristen pokračovala přes reklamy. Tehdy si ještě říkala Annie, protože její první jméno se jí až do střední školy nelíbilo. Už tehdy byla milovnice zvířat vegetariánkou, což jí zůstalo. Stejně jako strabismus, jak se odborně říká šilhání. To postihuje její pravé oko a zdědila ho po matce.

Ani tento menší defekt ji ale nezastavil. Stejně jako tragédie, když její nejlepší kamarád v 17ti letech zahynul při autonehodě. „Byla to ta nejhorší ale i nejlepší věc, jaká se mi stala. Když se totiž jednou naučíte nebrat lidi jako jistotu, žijete mnohem šťastnější život,“ tvrdí.

Z předměstí Detroitu se po střední škole Kristen přestěhovala do velkého New Yorku, na prestižní tamní univerzitu, kde se seznámila a chvíli randila s Matthewem Morrisonem. Nedlouho před dokončením ale školy nechala, aby mohla hrát na Broadwayi v muzikálu. Další divadelní roli získala po boku Liama Neesona.

Pak nechala i divadla a odjela hledat štěstí na západní pobřeží Ameriky. Všimli si jí v televizi, kde dostávala práci v různých seriálech. Ale až titulní hrdinka v detektivce na pokračování pro mladé Veronica Mars ji proslavila, aspoň u oddaných fanoušků seriálu. To se psal rok 2004, Kristen oslavila 24. narozeniny a tři roky si mohla užívat postavu, která nebyl nudná. „Vždycky jsem za holku od vedle. Veronica, tak duchaplná a sarkastická, je skvělá,“ chválila si.

Po třech letech ale seriál skončil a Bell asi měsíc pochybovala, že brzo najde nějakou jinou práci. „Každý den jsem chodila na schůzky a na konkurzy,“ vzpomíná. Nakonec ji najali Hrdinové a aspoň její hlas i Super drbna s Blake Lively. Ale hlavně v roce 2008 přišel film, který ji představil i těm, co seriály nesledují. Kopačky.

V úspěšné komedii z produkce autora Zbouchnuté Judda Apatowa hrála bývalou přítelkyni Jasona Segela, která mu zlomí srdce a začne si románek s rockovou hvězdou. Ve skutečnosti se Kristen označuje za sériovou monogamistku. Čtyři roky chodila se scénáristou a producentem Kevinem Mannem. Po rozchodu zaplula do dalšího vážného vztahu, s hercem a filmařem Daxem Shepardem. S ním dnes bydlí v sousedství Justina Biebera, který je prý otravuje hlasitými večírky. Už si spolu i zahráli, třeba v romantické komedii Rande v Římě nebo nyní v krimi komedii Naboř a ujeď, kterou Shepard sám napsal i režíroval.

Od roku 2010 je dvojice i zasnoubená, ačkoliv se svatbou prý chtějí počkat až do doby, kdy Kalifornie povolí svazky homosexuálů. Dax si občas stěžuje, že ho jiní muži nesnášejí za to, že sbalil ženu typu Kristen. „Přitom by měli být rádi a říct si: když ji sbalil chlapík, co vypadá normálně, mám u takových taky šanci,“ myslí si. Sama herečka přitom svůj vzhled moc vážně nebere. „Vždycky mi říkali, že nejsem dost hezká na to, aby hrála krásku, ani dost ošklivá na to, abych hrála ošklivku,“ říká. Na mnoha fotkách i rolích je vidět, že důležitější je pro ni stejně smysl pro humor.

foto: mykristenbell.com

17.10.2012 12:00| autor: Aneta K.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist