Jak zhubnout 5 kilo za 4 dny a nepřibrat je zpátky

96 hodin prý stačí k tomu, aby se tělo zbavilo téměř pěti kil, z nichž polovina je tuk. Stačí méně jíst a víc se hýbat, tvrdí vědci, kteří jsou sami překvapení studií, která popírá všechny zákony zdravého hubnutí!

Princip, na kterém stojí úspěšné hubnutí, je jasný. Je nutné přijmout méně kalorií, než kolik tělo spálí. Většina odborníků se shoduje, že nejúčinnější je zbavovat se nechtěných kil pomalu, a to z důvodu, aby byl efekt trvalý. Nová španělsko-švédská studie, kterou publikoval odborný magazín The Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports jako první tento názor vyvrací! Prý to jde i jinak!

Vyberte si dovolenou. A pak dopněte kalhoty

Experiment, kterého se zúčastnila skupinka patnácti zdravých mužů s nadváhou, ukázal, že minimální počet kalorií a maximální výkon výrazně sníží množství tělesného tuku za pouhých 96 hodin s tím, že úbytek váhy se udrží několik měsíců. Chcete to taky zkusit? Pak samozřejmě musíte počítat s tím, že tyhle čtyři dny jsou náročné, i když…

Dobrá zpráva? Dá se to!

Muži jedli jen 360 kalorií denně, což je 1 520 kilojoulů, a to ve formě sacharidových a proteinových nápojů. Zároveň dodržovali cvičební plán, který zahrnoval ranní 45 minutové šlapání na stroji (procvičení horní poloviny těla) a osmihodinovou chůzi po švédské krajině s tím, že každou hodinu byla povolena desetiminutová přestávka a požití některého z nízkokalorických nápojů. Že se objevili první odpadlíci? Ani náhodou. Skutečnost je taková, že sami pánové byli uchvácení, jak fyzickou zátěž a minimum tekuté stravy zvládají.

článek

„Někteří muži říkali, že je to jednodušší, než si kdy mysleli,“ nechal se slyšet José Calbet, jeden z autorů studie a profesor na univerzitě v Las Palmas de Gran Canaria ve Španělsku s tím, že sice si několik mužů stěžovalo na drobné problémy od puchýřů na nohou po bolesti v kloubech, ale nikdo z nich neuvedl, že by ho fyzická námaha absolutně vyčerpala, nebo že by trpěl hlady.

Efekt vydrží měsíce

Po čtyřech dnech, kdy došlo k ukončení experimentu, se ukázalo, že každý z dobrovolníků ztratil téměř pět kilo, z nichž polovinu tvořil tuk. Měsíc po ukončení výzkumu většina mužů ztratila další dvě kila tuku. A co víc, po kontrolním měření o rok později vyšlo najevo, že většina dobrovolníků nic z toho nenabrala zpátky!

„Vzhledem k předchozím statistikám o hubnutí jsou tyto výsledky překvapující a těžko se vysvětluje, že je něco takového možné,“ uvedl doktor José Calbet pro zmíněný magazín s poukázáním na to, že v současnosti probíhají další testy.

Výzkumníci totiž posuzují, zda ženský organismus reaguje na stejnou zátěž jako ten mužský a zda opakování tohoto programu může mít pozitivní vliv na zdraví svalů a celkové kondice organismu. No, držme pěsti!

Tak co, zkusíte to taky, nebo máte svoje osvědčené metody, jak se zbavit nechtěných špíčků?

Foto zdroj: profimedia.cz

9.10.2014 8:00| autor: Lucie Feiková

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist