Jak zhubnout 5 kilo za 4 dny a nepřibrat je zpátky

96 hodin prý stačí k tomu, aby se tělo zbavilo téměř pěti kil, z nichž polovina je tuk. Stačí méně jíst a víc se hýbat, tvrdí vědci, kteří jsou sami překvapení studií, která popírá všechny zákony zdravého hubnutí!

hubnuti_35-1100x618.jpg

Princip, na kterém stojí úspěšné hubnutí, je jasný. Je nutné přijmout méně kalorií, než kolik tělo spálí. Většina odborníků se shoduje, že nejúčinnější je zbavovat se nechtěných kil pomalu, a to z důvodu, aby byl efekt trvalý. Nová španělsko-švédská studie, kterou publikoval odborný magazín The Scandinavian Journal of Medicine & Science in Sports jako první tento názor vyvrací! Prý to jde i jinak!

Vyberte si dovolenou. A pak dopněte kalhoty

Experiment, kterého se zúčastnila skupinka patnácti zdravých mužů s nadváhou, ukázal, že minimální počet kalorií a maximální výkon výrazně sníží množství tělesného tuku za pouhých 96 hodin s tím, že úbytek váhy se udrží několik měsíců. Chcete to taky zkusit? Pak samozřejmě musíte počítat s tím, že tyhle čtyři dny jsou náročné, i když…

Dobrá zpráva? Dá se to!

Muži jedli jen 360 kalorií denně, což je 1 520 kilojoulů, a to ve formě sacharidových a proteinových nápojů. Zároveň dodržovali cvičební plán, který zahrnoval ranní 45 minutové šlapání na stroji (procvičení horní poloviny těla) a osmihodinovou chůzi po švédské krajině s tím, že každou hodinu byla povolena desetiminutová přestávka a požití některého z nízkokalorických nápojů. Že se objevili první odpadlíci? Ani náhodou. Skutečnost je taková, že sami pánové byli uchvácení, jak fyzickou zátěž a minimum tekuté stravy zvládají.

článek

„Někteří muži říkali, že je to jednodušší, než si kdy mysleli,“ nechal se slyšet José Calbet, jeden z autorů studie a profesor na univerzitě v Las Palmas de Gran Canaria ve Španělsku s tím, že sice si několik mužů stěžovalo na drobné problémy od puchýřů na nohou po bolesti v kloubech, ale nikdo z nich neuvedl, že by ho fyzická námaha absolutně vyčerpala, nebo že by trpěl hlady.

Efekt vydrží měsíce

Po čtyřech dnech, kdy došlo k ukončení experimentu, se ukázalo, že každý z dobrovolníků ztratil téměř pět kilo, z nichž polovinu tvořil tuk. Měsíc po ukončení výzkumu většina mužů ztratila další dvě kila tuku. A co víc, po kontrolním měření o rok později vyšlo najevo, že většina dobrovolníků nic z toho nenabrala zpátky!

„Vzhledem k předchozím statistikám o hubnutí jsou tyto výsledky překvapující a těžko se vysvětluje, že je něco takového možné,“ uvedl doktor José Calbet pro zmíněný magazín s poukázáním na to, že v současnosti probíhají další testy.

Výzkumníci totiž posuzují, zda ženský organismus reaguje na stejnou zátěž jako ten mužský a zda opakování tohoto programu může mít pozitivní vliv na zdraví svalů a celkové kondice organismu. No, držme pěsti!

Tak co, zkusíte to taky, nebo máte svoje osvědčené metody, jak se zbavit nechtěných špíčků?

Foto zdroj: profimedia.cz

9.10.2014 8:00| autor: Lucie Feiková

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist