Emma Watson: Hermiona i mimo plátno

Od devíti let žije pod dohledem médií, na rozdíl od jiných dětských hvězdiček ale své slavné dospívání zvládla bez poklesků a skandálů. Stala se tak svým způsobem stejným vzorem slušné chytré holky jako Hermiona Grangerová.

Sama Emma Watson ví, že má se nejlepší kamarádkou Harry Pottera dost společného, a i proto se jí tak dobře hrála. „Mám k ní opravdu blízký vztah. Jako bych přesně věděla, kdo je. Jako já je velmi loajální, odhodlaná, taky je velmi inteligentní a má hodně kamarádů kluků, jako já. Její dychtivost mít vždy připravenou tu správnou odpověď, ta mi je rozhodně taky podobná, jsem perfekcionistka,“ prozradila na sebe herečka.

A jako Hermiona, ani Emma nevyhledává hlučnou zábavu. Když zrovna netočila, radši studovala. Na střední školu chodila v Oxfordu, kam se teď na podzim chystá i na jeden „výjezdní“ rok, v rámci svého studia na prestižní americké Brown University, kde se vzdělává v anglické literatuře.

Emma nikdy neměla potřebu rebelovat proti svému image slušné holčičky, ostatně její dlouhodobý kontrakt s producenty Harry Pottera jí to ani nedovoloval. Nemohla si ani ostříhat vlasy, jak chtěla, a tak spořádaně čekala, než skončí natáčení druhých Relikvií smrti, a teprve pak si zkusila krátký účes, o němž snila od šestnácti.

O jejím viditelné úpravě vlasů se pak hodně psala, i proto, že Emma Watson se zatím stala i módní ikonou. Jako modelka spolupracovala s Chanel nebo Burberry. Stala se i kreativní poradkyní pro značku People Tree, fairtradeové oblečení pro mladé. Na této zakázce pracovala zadarmo, ostatně charitu si může dovolit. Už v devatenácti ji časopis Forbes vyhlásil za nejlépe placenou herečku v Hollywoodu.

Jestli ale herečkou zůstane, to si zatím dvacetiletá Angličanka není úplně jistá. „Žiju plný život i mimo Pottera a nepotřebuju být slavná,“ říká. Nicméně nedávno natočila film My Week with Marylin, příběh setkání Marylin Monroe a Laurence Oliviera, kde dostala vedlejší roli kostymérky. A čeká i na premiéru romantického dramatu The Perks of Being a Wallflower, kde hraje studentku, která nesmělému prvákovi představí svět sexu, drog a komplikovaných vztahů.

Jestli se rozhodne s herectvím pokračovat, ráda by dopadla podobně jako Natalie Portman, „protože ona taky začala mladá a svou kariéru zvládla s půvabem a důstojně,“ myslí si Emma. Kdo by jí takový osud nepřál?

Zajímavosti o Emmě Watson:

Narodila se jako Emma Charlotte Duerre Watson v dubnu 1990 v Paříži. Když jí bylo pět, její rodiče se rozvedli a Emma se s matkou a mladším bratrem přestěhovala do Oxfordshiru. Matka i otec si založili další rodiny a nyní má Emma ještě pět nevlastních sourozenců.

Že chce hrát, prý věděla už od šesti let. Jako dítě už proto studovala zpěv, tanec a hraní.

Během natáčení prvních dvou filmů o Harry Potterovi se jí hodně líbil Tom Felton, který hrál Draca Malfoye. „Byl to první kluk, do kterého jsem byla zakoukaná. On to ví. Jsem teď dobří kamarádi a pořád se tomu smějeme.“

13.7.2011 4:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist