Adele sbírá jednu cenu za druhou – a ukazuje prostředníček

Třiadvacetiletá zpěvačka Adele letos ovládla ceny Grammy a ocenění za nejlepší desku roku převzala také na Brit Awards. Tento úspěch byl však zcela zastíněn trapasem – Adele totiž ukázala do kamer vztyčený prostředníček.

Nezdvořilé gesto však nebylo určeno kameramanům ani divákům v sále, ale hlavounům Brit Awards, kteří v časovém presu živého vysílání přerušili její děkovný projev. Ve snaze nahnat každou sekundu zpoždění ji taktně požádali, aby se už z pódia odklidila a uvolnila místo kapele Blur. „Dobře. Omlouvám se a uvidím se tu s vámi zase za rok,“ řekla na to svérázně zpěvačka a učinila ještě svéráznější gesto.

Později si uvědomila, že to bylo v rámci situace nevhodné, a omluvila se. „Je mi líto, jestli jsem někoho urazila. Prst jsem ukázala na kravaťáky tam vzadu, ne na fanoušky. Chci, aby to lidé věděli,“ prohlásila. Vedení Brit Awards se teď ale stydí možná víc než ona sama a také přispěchalo s omluvami. Není divu. Utnout děkovačku zpěvačce, která se stala nejen hvězdou večera, ale hvězdou letošní hudební scény vůbec, to stojí za vypískání.

Adele je nejen podivuhodným talentem, ale také pozoruhodnou osobností. Přestože je jí teprve třiadvacet let, na první pohled působí mnohem starší. Může za to nejspíše styl oblékání, které se Adele snaží přizpůsobit baculatější postavě. V jádru je to přitom duchem mladá rebelka, která pro ostré slovo nejde daleko. Když po operaci hlasivek loni na podzim nemohla mluvit, více než zpěv jí prý scházelo nadávání. Dokonce vyhledala speciální aplikaci pro svůj iPhone, která umí přehrát napsané slovo a ve svém slovníku má zahrnuté i vulgarismy.
[[related]]
Adele má v současné době od lékařů zakázán alkohol, ale cigaret se nevzdává. Nesnaží se ani držet dietu, i když ji stařičký módní návrhář Karl Lagerfeld nedávno v médiích označil za tlustou. Naopak, Adele udává trend přirozených tvarů a objevila se už i na obálce britské verze magazínu Vogue, kam obvykle mají přístup jen vychrtliny. Komu by také vadilo pár kilo navíc, když má tak úchvatný hlas? O tom přece hudba není…

23.2.2012 4:00| autor: Nataša Slánská

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist