Femina.cz » Magazín » Zábava » Léto ve Vídni

Léto ve Vídni

Léto ve Vídni

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 12. 08. 2008

Od městských plážových oáz až po pestrý festivalový rej: léto ve Vídni je stejně tak rozmanité jako zábavné. A hlavně plné požitků.


Večery plné zábavy pod širým nebem spojené s lákavou gastronomickou nabídkou vás očekávají mj. u Dunajského kanálu, kde se u plážového baru Strandbar Herrmann, na plovárenské lodi Badeschiff, v kavárně Café Bar Urania a na pláži Adria Wien budete cítit skoro jako na Riviéře. Také v areálu Summer Stage, v písečném ráji Sand in the City a v Univerzitním kampusu v někdejší Všeobecné nemocnici běží zábava pod širým nebem na plné obrátky. Večer vybízejí k tanci vyhlášené diskotéky jako "Volksgarten", "Flex" a "U4".

Během letní akce v muzejním areálu Museumsquartier "Léto v MQ" (do 30. září) se jeden z největších muzejních komplexů na světě promění v ostrov radosti ze života v srdci města. Kromě umění, kultury, hudby, tance, představení a literatury tu najdete dráhy na petanque, dětské ateliéry a slunné restaurační předzahrádky. Za libých zvuků se tak prostorná nádvoří mění v oblíbené letní hospůdky. Módní bary a restaurace nechávají plynout čilý ruch městské oázy až do pozdních nočních hodin.


Vzhůru za festivalovým létem

Při každoročně konaném Festivalu hudebních filmů se vídeňské Radniční náměstí (Rathausplatz) i letos stane rušným místem setkání příznivců klasické hudby i těch, kteří rádi ponocují. Čeká na ně bezplatné promítání a gastronomická potěšení (12.7.-14.9.2008).


Festival Donauinselfest, největší Open-Air-Party v Evropě, při které se každoročně baví na 3 miliony návštěvníků a během tří dnů zahraje na 1.000 skupin všech možných žánrů – od rocku přes pop, hiphop, jazz, blues, vídeňskou píseň až po country & western. Letos vypukne tato obří akce poprvé na podzim, přesněji řečeno od 5. do 7. září.

Opereta v létě

Zábavný a melodický operetní evergreen od Johanna Strausse „Netopýr“, uváděný v intimním prostředí zámeckého divadla Schönbrunn od 11. července do 24. srpna jistě potěší srdce příznivců lehké múzy. Nejkrásnější melodie celé řady dalších věčně slavných operet spolu se vzletnými valčíky a frivolním kankánem tvoří dynamický řetěz programu jediného večera, sestaveného exkluzivně pro Vídeňské operetní léto.

Plážovou zábavu jak má být, nabízejí písečné a oblázkové pláže na 21 km dlouhém dunajském ostrově Donauinsel. Letní požitky zde ještě zvyšují četná sportoviště, restaurace a bary. A na březích Starého Dunaje čekají nejen nostalgické letní plovárny, ale také půjčovny loděk a restaurace s terasami.


Zajímavá výstava, která právě probíhá:


Zlaté poklady z hrobu Tutanchamonova


Nádherné pohřební dary mladému faraónovi ze zlata, stříbra a bronzu vystavuje etnologické muzeum Museum für Völkerkunde na výstavě "Tutanchamon a svět faraónů" od 9. března do 28. září 2008. Více než 150 umělecky zpracovaných předmětů poskytuje přehled o někdejší vysoce rozvinuté kultuře okolo Nilu.


Okolo sarkofágu byly v pohřební komoře rozmístěny četné skvostné předměty, aby faraónovi zpříjemňovaly život na onom světě. Hrob v 18 letech zemřelého krále Tutanchamona, jehož mumie se rovněž dochovala, byl objeven roku 1922. Věrná napodobenina bohatě vybavené pohřební komory ukazuje luxus ze zlata, stříbra a alabastru, spolu s řemeslným uměním staroegyptské kultury.

V Tutanchamonově pohřební komoře byly nalezeny předměty denní potřeby jako nábytek, lovecké potřeby, šperky a oblečení, které dříve používal sám král. V komoře byly spolu s králem zavřeny také bojové vozy, psací náčiní, pozlacený vějíř z pavího peří, zlaté královy sandály a řada džbánů s vínem, aby mu i po smrti mohly nabídnout veškeré příjemnosti života. Speciálně do jeho hrobu bylo zhotoveno několik zlatých rakví na tělo a vnitřnosti, figury strážců v životní velikosti, sada figur bohů a pozlacený trůn.


Otevírací doby: Po, Út, Čt, Pá: 10-19.30, St: 10-23, So, Ne, svátky: 9-20

 

 

 

Připraveno ve spolupráci s Austrian Airlines

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
20. 04. 2011 stepanecka Hm, zajímavé. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

21. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes je pro tebe víc než platné přísloví: spěchej pomalu. Nesnaž se vyřešit vše za každou cenu. Nic se nemá uspěchat ... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist