Femina.cz » Magazín » Zábava » Léto ve Vídni

Léto ve Vídni

Léto ve Vídni

Magazín: Zábava | autor: redakce | vydáno 12. 08. 2008

Od městských plážových oáz až po pestrý festivalový rej: léto ve Vídni je stejně tak rozmanité jako zábavné. A hlavně plné požitků.


Večery plné zábavy pod širým nebem spojené s lákavou gastronomickou nabídkou vás očekávají mj. u Dunajského kanálu, kde se u plážového baru Strandbar Herrmann, na plovárenské lodi Badeschiff, v kavárně Café Bar Urania a na pláži Adria Wien budete cítit skoro jako na Riviéře. Také v areálu Summer Stage, v písečném ráji Sand in the City a v Univerzitním kampusu v někdejší Všeobecné nemocnici běží zábava pod širým nebem na plné obrátky. Večer vybízejí k tanci vyhlášené diskotéky jako "Volksgarten", "Flex" a "U4".

Během letní akce v muzejním areálu Museumsquartier "Léto v MQ" (do 30. září) se jeden z největších muzejních komplexů na světě promění v ostrov radosti ze života v srdci města. Kromě umění, kultury, hudby, tance, představení a literatury tu najdete dráhy na petanque, dětské ateliéry a slunné restaurační předzahrádky. Za libých zvuků se tak prostorná nádvoří mění v oblíbené letní hospůdky. Módní bary a restaurace nechávají plynout čilý ruch městské oázy až do pozdních nočních hodin.


Vzhůru za festivalovým létem

Při každoročně konaném Festivalu hudebních filmů se vídeňské Radniční náměstí (Rathausplatz) i letos stane rušným místem setkání příznivců klasické hudby i těch, kteří rádi ponocují. Čeká na ně bezplatné promítání a gastronomická potěšení (12.7.-14.9.2008).


Festival Donauinselfest, největší Open-Air-Party v Evropě, při které se každoročně baví na 3 miliony návštěvníků a během tří dnů zahraje na 1.000 skupin všech možných žánrů – od rocku přes pop, hiphop, jazz, blues, vídeňskou píseň až po country & western. Letos vypukne tato obří akce poprvé na podzim, přesněji řečeno od 5. do 7. září.

Opereta v létě

Zábavný a melodický operetní evergreen od Johanna Strausse „Netopýr“, uváděný v intimním prostředí zámeckého divadla Schönbrunn od 11. července do 24. srpna jistě potěší srdce příznivců lehké múzy. Nejkrásnější melodie celé řady dalších věčně slavných operet spolu se vzletnými valčíky a frivolním kankánem tvoří dynamický řetěz programu jediného večera, sestaveného exkluzivně pro Vídeňské operetní léto.

Plážovou zábavu jak má být, nabízejí písečné a oblázkové pláže na 21 km dlouhém dunajském ostrově Donauinsel. Letní požitky zde ještě zvyšují četná sportoviště, restaurace a bary. A na březích Starého Dunaje čekají nejen nostalgické letní plovárny, ale také půjčovny loděk a restaurace s terasami.


Zajímavá výstava, která právě probíhá:


Zlaté poklady z hrobu Tutanchamonova


Nádherné pohřební dary mladému faraónovi ze zlata, stříbra a bronzu vystavuje etnologické muzeum Museum für Völkerkunde na výstavě "Tutanchamon a svět faraónů" od 9. března do 28. září 2008. Více než 150 umělecky zpracovaných předmětů poskytuje přehled o někdejší vysoce rozvinuté kultuře okolo Nilu.


Okolo sarkofágu byly v pohřební komoře rozmístěny četné skvostné předměty, aby faraónovi zpříjemňovaly život na onom světě. Hrob v 18 letech zemřelého krále Tutanchamona, jehož mumie se rovněž dochovala, byl objeven roku 1922. Věrná napodobenina bohatě vybavené pohřební komory ukazuje luxus ze zlata, stříbra a alabastru, spolu s řemeslným uměním staroegyptské kultury.

V Tutanchamonově pohřební komoře byly nalezeny předměty denní potřeby jako nábytek, lovecké potřeby, šperky a oblečení, které dříve používal sám král. V komoře byly spolu s králem zavřeny také bojové vozy, psací náčiní, pozlacený vějíř z pavího peří, zlaté královy sandály a řada džbánů s vínem, aby mu i po smrti mohly nabídnout veškeré příjemnosti života. Speciálně do jeho hrobu bylo zhotoveno několik zlatých rakví na tělo a vnitřnosti, figury strážců v životní velikosti, sada figur bohů a pozlacený trůn.


Otevírací doby: Po, Út, Čt, Pá: 10-19.30, St: 10-23, So, Ne, svátky: 9-20

 

 

 

Připraveno ve spolupráci s Austrian Airlines

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
20. 04. 2011 stepanecka Hm, zajímavé. (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Dove Antiperspirant sprej Original Deo

Hydratuje a vyživuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 26. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 10. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes budeš přelétavá jako motýl. Chvíli budeš chtít pracovat, chvíli odpočívat, za chvíli si zase číst. Budeš dělat v... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist