Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vztahy na dálku: Mají šanci?

Vztahy na dálku: Mají šanci?

Vztahy na dálku: Mají šanci?

Magazín: Sex a vztahy | autor: Helena Stejskalová | vydáno 16. 05. 2013

Martina doťukala do klávesnice počítače další lásky vyznání a klikla na tlačítko odeslat. Vzdychla si. Jak dlouho tohle ještě vydrží? Marek je tak daleko a jí tak chybí jeho pohlazení a živé oslovení. Kdykoli teď potkala na ulici pár držící se za ruce, sevřelo se jí srdce. Jí tohle už tři čtvrtiny roku chybělo.

Těžší průběh, než se zdálo

Když jí Marek oznámil, že dostal možnost jet na rok stáž do Ameriky, zabolelo ji sice u srdce, že ji nechá doma, ale přála mu úspěch. Věděla, že pro mladého lékaře je tohle životní šance, jak uspět i jinde, než jenom v jejich malé zemičce. Pomohla mu i sbalit obrovský kufr plný věcí a na letišti se s ním rozloučila. Pochopitelně to obrečela, ale říkala si, že přece není všem dnům konec. Internet jí přece usnadní komunikaci s její drahou polovičkou. Existuje přece skype, maily, mobilní telefony… Navíc plánovala, že když všechno dobře půjde, ušetří si a přiletí se v létě podívat na čtrnáct dnů za ním. Nakonec to ale z finančních důvodů nevyšlo. Navíc se ukázalo, že všechno je mnohem těžší, než se zdálo. 

Bojím se: Manžel chce zcela otevřeně milenku

Bojím se: Manžel chce zcela otevřeně milenku

Jsem poměrně mladá, je mi 27 let, jsem vdaná a máme už dvě malé děti. S manželem jsme chtěli děti...

Pomoc našla u psycholožky 

„Ze začátku to nebylo tak těžké. Pravidelně jsme si volali přes skype, psali jsme maily. Mluvili jsme o tom, co dělám já doma, co dělá on v Americe. Probrali jsme, co je u nás obou nového. Snažila jsem se najít si další nové aktivity, kterými bych zaplnila svůj volný čas. Postupně jsem si ale čím dál víc uvědomovala, že mi prostě chybí jeho fyzické pohlazení. Přicházelo mi to na mysl tím víc, čím jsem si uvědomovala, že to nejde. Další rána přišla, kdy mi před měsícem řekl, že získal možnost prodloužit si pobyt ještě o rok. Jasně, ať dál sbírá zkušenosti. Ale co já? Měla jsem toho už po krk, tak jsem si našla psycholožku, které jsem se šla vypovídat. Pomáhá mi už tím, že mne vyslechne,“ svěřuje se nyní rozbolavělá Martina. Společně nyní rozebírají, jak odloučení snášet a čelit mu. 

Jak zvládat takovou situaci a nezhroutit se z toho?

Jde především o to, mít v partnera důvěru. Jasně, že se do vaší mysli vkrádá otázka, jestli zatímco vy jste daleko od něho, neskočí váš partner do náruče někoho jiného. Nesmíte ale dopustit, aby vás tenhle strach ovládl. Proto se snažte partnera ubezpečit v tom, že si jeho důvěru zasloužíte. Řekněte mu proto, jak a s kým se třeba chystáte strávit své budoucí volné chvilky. Bude-li k vám stejně otevřený i on, pomocí ubezpečení dosáhnete dalšího stupně důvěry, který vás zahřeje u srdce. Stín strachu snáz odeženete.

Rty k zulíbání aneb Trendy v líčení rtů pro letošní jaro

Rty k zulíbání aneb Trendy v líčení rtů pro letošní jaro

Rty o nás řeknou mnohé, a nejen mužům. Prozradí naši náladu, duševní rozpoložení i smyslnou svůdn...

Hmatatelný důkaz lásky

Snažte se i přes velkou dálku najít společné téma. Rádi jste spolu sledovali nějaký seriál? Zkuste se sejít a přes internet ho sledovat třeba každý na jiné polokouli a pak společně přes skype komentovat své zážitky a pocity z dění na obrazovce. Pomůže vám to sdílet něco společně, i když jste každý na druhém konci světa. Snažte se být ke své polovičce pozorní. Překvapit ji něčím nezvyklým. Pošlete mu třeba tištěnou obrázkovou pohlednici s vyznáním. Bude mít od vás hmatatelný důkaz lásky s textem psaným rukou a vaším podpisem, žádný odosobněný mail. Ten ho možná přesvědčí lépe než tisíce elektronických slov.  

Každý jsme někde jinde

Svět se stává jednou globalizovanou vesnicí a stěhovat se za studiem nebo za prací je dnes už naprosto běžné. Podobnou zkušeností si prošla i Julie. Jejich vztah s Honzou úspěšně zdolal nelehkou překážku v podobě jejího ročního pobytu v Anglii. Jenže kamenem úrazu se stal její návrat zpátky do Čech. „Najednou jsem zjistila, že mám problém se sem vrátit. V Anglii jsem studovala a pracovala, hodně intenzivně jsem prožívala svůj čas, sbírala nové zkušenosti. Tady jsem nebyla schopná zařadit se zpátky do studentského života. Připadalo mi, že žiju v jiném světě. Nakonec jsem se rozhodla vrátit se do Anglie a s Honzou jsme se rozešli. Pochopila jsem, že nemá cenu, aby na mne čekal, každý jsme už někde jinde,“ líčí Julie.  

Nejkrásnější svatební šaty pro letošní sezónu

Nejkrásnější svatební šaty pro letošní sezónu

Čeká vás právě letos ten nejkrásnější den v životě? Chystáte se říct ano svému vyvolenému a máte ...

Hlavně důvěra a schopnost čelit překážkám 

Zkrátka platí, že vztah na dálku přežít může, ale také nemusí. Statistiky nejrůznějších výzkumů také jednoznačně neříkají, že by vztahy praktikované na dálku byly ohroženější než jiné vztahy. Všechno je o lidech. O jejich důvěře, o jejich schopnosti snášet překážky. 

Máte nějaké zkušenosti se vztahem na dálku? Jaký je podle vás nejlepší způsob jak čelit odloučení?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
14. 09. 2013 Darkwood Vztahy na dálku,... (reakcí: 0)
20. 05. 2013 Vladimír Novák vztah (reakcí: 0)
20. 05. 2013 Vladimír Novák vztahy (reakcí: 0)
20. 05. 2013 11789 vztahy (reakcí: 0)
20. 05. 2013 MY vztah na dálku (reakcí: 3)
20. 05. 2013 gabcala spokojená (reakcí: 0)
20. 05. 2013 Vv Osobní zkušenost (reakcí: 0)
20. 05. 2013 glady vztah (reakcí: 0)
16. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
16. 05. 2013 viki11 vztahy (reakcí: 0)
16. 05. 2013 Bobina1 - (reakcí: 2)
16. 05. 2013 viki11 vztahy (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

24. 02. 2017 Horoskop Střelec

Zaměř se na své tělo a zamysli se, jakou stravu přijímáš. Nezapomínej, že i malá plíseň může znamenat zdravotní probl... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist