Tajemství dokonalé postavy Gwyneth Paltrow

Dcera Apple a syn Moses jsou pro ni vším. Po porodu obou dětí se chvíli vyrovnávala s nadváhou – i proto dbá už od jejich narození na správný životní styl, který sama vyznává. Je stále stejně štíhlá, jako když začínala dobývat stříbrné plátno…

…Má totiž dokonalé míry, o kterých jeden prestižní časopis napsal, že jsou snem všech módních návrhářů. Není to však zadarmo. Za její posatvou stojí makrobiotická strava, ranní cvičení a odborné konzultace s dietology.

Gwyneth je vášnivou zastánkyní očistných procedur a každý rok hned několikrát povzbudí organismus detoxikační dietou. Loni na jaře vyzkoušela asketický program Master Cleanse, který jí příliš neseděl. Když se letos v lednu ukázalo, že během Vánoc přibrala několik kilogramů, rozhodla se jít jinou cestou. Roku 2006 po narození syna Mosese zjistila, že má deset kilogramů navíc, a nedařilo se jí s tím nic udělat. Návrat k původní váze jí ztěžovaly i poporodní deprese, které na ni dolehly v nečekané síle. A tak zahájila radikální dietu pod vedením svého guru dr. Joshe Nishiho.

Co se masa týče, mohla se ládovat kuřecím, krůtím a rybím masem, ovšem ne bez výjimky, dr. Nishi jí zakázal například mečouna. Kouzlu poněkud výstředního dietologa podlehl i hereččin manžel Chris Martin a stejně jako ona u něj absolvoval masáž, která vyplavuje z těla pomocí rozpálených baněk toxiny. Odepřít si alkohol pro ni není právě nejjednodušší, ráda si totiž dá sklenku červeného vína anebo piva guinness. O to více si dopřávala čisté vody, salátů, polévek, drůbežího masa a ovocných smoothie. Na prvním místě je ale stále její milovaná jóga – tuto vášeň sdílí se svou nejlepší kamarádkou Madonnou. Do oblíbeného cvičení začala zasvěcovat také dceru Apple, dokonce už rok po narození. A hodlá se dětem a jejich zdravému životnímu stylu věnovat i nadále.

Královna makrobioiky
Redukčním dietám Gwyneth standardně moc neholduje, ale učarovala jí makrobiotická strava, založená na obilovinách, sójových výrobcích, zelenině, luštěninách a mořských řasách. Tabu jsou v ní uměle upravované potraviny a rafi nované cukry. Zelenou mají naopak potraviny, které se produkují či pěstují co nejblíže místu, kde žijete. Gwyneth se takto stravovala celé roky, jen občas polevila a povolila si mléčné výrobky, které makrobiotická strava příliš nepropaguje. Anarchie však přišla v těhotenství, kdy si herečka nechtěla zakazovat nic, aby jí ve stravě nechyběly žádné živiny. Po 15 letech ochutnala červené maso a upekla si čokoládové trubičky. Přitom zjistila, že jí sladké nechybí a cukr jí nedělá dobře. Nekontrolovaný jídelníček, na který nebyla roky zvyklá, se však přesto projevil na její postavě víc, než jí bylo příjemné. Proto se musela po porodu vždy obrátit na dietologa.

31.1.2011 12:00| autor: El

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist