Sháním vlastní bazén… Zn. do 14 dnů. Tipy pro správný výběr bazénu.

Zasaď strom, zploď syna a postav bazén… Tak by se dalo v nekonečně úmorném vedru parafrázovat tradiční rčení. Tropické počasí žene lidi k vodě. Situace na českých koupalištích a přehradách je kritická. Kvůli přemnožení jedovatých sinic už hygienici zakázali koupání na deseti místech, v  dalších dvanácti lokalitách se koupání nedoporučuje… Přesvědčily vás podobné zprávy v novinách, že definitivně potřebujete vlastní bazén Ne nějaké provizorní nafukovací plivátko, ale pořádně velký „dospělý“ zapuštěný bazén. Nikdy není pozdě, na svůj vysněný bazén nemusíte čekat do příští sezóny.

10 tipů pro správný výběr bazénu a firmy

1. Investujte do kvality. Nekupujete bazén na jednu sezónu.
2. Pro kondiční plavání stačí rozměr 2,5 x 4,5 m a protiproud.
3. Pro rodinné koupání je třeba bazén nejméně 6 x 3 m.
4. Ideální hloubka pro plavání dospělých je 1,2 m.
5. Moderní technologie „ztraceného bednění“ dovoluje změnit tvar každých 25 cm. Obdélníkové bazény jsou vhodné pro plavce a při rohovém umístění. Netradiční tvar může být dobrým řešením při nedostatku prostoru .
6. Zastřešení s UV ochranou a tónováním dovolí užívat si koupání nezávisle na počasí a zvědavých očích. V kombinaci s ohřevem vody dokáže prodloužit koupání o dva až tři měsíce, aniž by se neúnosně zvýšily náklady.

7. Mezi nejméně poruchové patří bezpotrubní filtrační jednotky. Vyžadují pouze minimální údržbu a navíc může být celý mechanismus během zimní odstávky uskladněn mimo bazén.
8. Před podepsáním smlouvy se přesvědčete o cenové politice a záručním i pozáručním servisu firmy.
9. Informujte se, zda inzerovaná cena znamená kompletní výstavbu na klíč, včetně vybavení nebo jestli se jedná pouze o základní cenu.
10. Mnoho firem nabízí možnost tzv. rozložené platby, takže si i s průměrným příjmem můžete dovolit bazén vyšší kvality, který bude bezproblémově sloužit 20 a více let.

Simona Malkovská a tipy Desjoyaux.cz

28.7.2006 12:00

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist