Pilates – cvičení hollywoodských hvězd

Nenáročné, a přitom účinné. Takové je cvičení Pilates, jemuž prý řada světových celebrit aspoň částečně vděčí za mladistvý vzhled a krásnou postavu. Pochvalují si ho mimo jiné Angelina Jolie, Claudia Schiffer a Demi Moore.

„Kombinace Pilates a jógy třikrát týdně má neuvěřitelný efekt,“ tvrdí německá kráska Claudia Schiffer, která se i ve 38 letech vyjímá na modelingové špici. Pravidelným cvičením by se mělo podle jeho propagátorů dosáhnout plochého břicha a štíhlých nohou, cílem je ale také zlepšení celkové kondice, odstranění bolesti zad a skoncování se stresem a únavou.

Výhodou je, že se mu může věnovat skutečně každý – ať jste zdravá a štíhlá, nebo s nadváhou či v rekonvalescenci, Pilates vám nemůže uškodit. Cviky se dají doporučit i ženám po porodu pro zpevnění pánevního dna a zformování bříška do původního tvaru.

Jak cvičit?

Podstatou Pilates je správné dýchání, duševní soustředěnost a precizní vykonávání každého pohybu. Tělo se ocitá v rovnováze s duchem, postupně si uvědomujete každý sval. Pilates částečně vychází z jógy a přestože nepřejímá její složitý filosofický rámec, vede vás k práci s myslí a ovládání dechu.

Harmonie tělesných pohybů by se měla odrazit v harmonii duševní – ve zdravém těle by měl sídlit zdravý duch a naopak. Jogínské cviky přitom Pilates kombinuje s klasickým rehabilitačním cvičením, které vyvinula západní kultura.

Celý článek i s příklady cviků na problémové partie si přečtete v novém Shine

 

/wp-content/uploads/files/10_shine.jpg

 

Zdroj: www.shinemag.cz

13.8.2009 12:00| autor: Redakce

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist