Patrick Swayze bojuje s nemocí

Pokud alespoň trochu znáte současnost tohoto herce, neubránili jste se jistě myšlence na jeho boj se smrtelnou nemocí, rakovinou slinivky…

 

Je mu 56 a ví, že jeho dny jsou sečteny. Krutá rakovina ho měla o život podle lékařů připravit již dávno. On však statečně vzdoruje, a přidává si několikanásobný čas.

Od roku 1975 je ženatý s finskou herečkou a tanečnicí Lisou Niemiovou a žije s ní dodnes. I přes svůj stále se zhoršující zdravotní stav, výrazné hubnutí a slábnutí fyzické kondice se nevzdává. Jeho přátelé v něm vidí velmi silného bojovníka, jiní by na jeho místě už svůj boj dávno vzdali, Patrick se však dál věnuje i práci. V loňském roce natočil film Powder Blue a letos pracuje na seriálu The Beast (Zvíře)…Před kamerou podle svých slov, bude stát až do samotného konce…
Když před více než dvaceti lety vzal roli učitele tance ve filmu Hříšný tanec, jistě netušil, jak mu to změní hereckou kariéru. Málokdo čekal, že tento film bude trhák! Byl! A jaký!

Stal se z něj téměř kultovní film a svět tenkrát zachvátila vlna tanečního šílenství. Pamatujete? Televizní obrazovka nám před krátkým časem nabídla vzpomínku a tak jsme mohly opět zaslzet u dojemného příběhu hříšně krásného mladíka a „bejby“, naivně krásné dívky. Patrick Swayze se stal idolem dívek a žen.
Lev jak má být

Narodil se 18. srpna 1952 v Houstnu ve státě Texas ve Spojených státech. Když se řekne znamení Lva, pak si jen těžko představíte muže, který by typickému popisu lva odpovídal více. Bujná kštice, energické tělo, ladné pohyby, těžko definovatelný, ale neuvěřitelně uhrančivý pohled….

 

 

Celým jménem je Patrick Wayne Swayze a je synem tanečnice a choreografky Patsy Swayzeové, ženy, která vedla v Houstonu taneční školu. Patrick měl tedy od raného dětství pohybovou průpravu, která se mu hodila právě v Hříšném tanci. Tancoval také balet a na Brodwayi na sebe upozornil rolí Dannyho Zuka v muzikálu Pomáda. Už v tu dobu na něm mohly děvčata oči nechat – není divu. A ještě před Hříšným tancem si ho možná někteří pamatují jako jednoho z hrdinů v historickém seriálu Sever a jih, kde hrál jednoho z vojáků.

 

O tři roky později natočil další velmi významný film – Duch, kde stál po boku Demi Moorové a zahrála si tu i charismatická Whoopi Goldbergová. Trochu komedie, trochu dojemný doják. V každém případě, ani tato nedávná televizní ochutnávka vzpomínek nenechala oko suché. Staré, ale dobré.

Co o něm možná nevíte:

 

– že má čtyři sourozence, jedna jeho sestra byla adoptovaná.
– byl nominován na Zlatý globus v roce 1995 za roli v bláznivé komedii Tři muži v negližé
– psychologicky laděný snímek Město radosti si nenechte ujít, uvidíte zcela jinou tvář, než klasického hezouna…
– se svojí ženou hrál ve sci-fi snímku Ocelový úsvit.
Mezi jeho další filmy patří například Bod zlomu (1991), Táta lump (1993), Dopisy od vraha (1998), Poslední tanec (2003), film, na kterém se podílel sám i jako producent či Hříšný tanec 2 (2004).
Jeden poslední tanec

V zámoří mu 12. května 2009 kniha s názvem „Jeden poslední tanec“, na které spolupracoval s autorkou a svojí manželkou. Jeho autobiografie je z největší části věnována jeho marnému boji s rakovinou…

 

19.5.2009 12:00| autor: Renata Petříčková

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist