Katherine Heigl: Zajatkyně romantických komedií

Jako začínající sexy doktorka v televizním hitu Chirurgové ukázala, že umí hrát a stala se hvězdou. Popularitu využila k přechodu do světa filmu, kde se spokojila s rolí královny průměrných romantických komedií.

Dlouho předtím, než se naučila lékařské termíny pro roli medičky v seriálu Chirurgové plném dramatických zvratů, prožila její rodina v nemocnici svou vlastní tragédii. Když bylo nejmladší dceři Paula a Nancy Heiglových sedm, její patnáctiletý bratr utrpěl při autonehodě zranění, po nichž už se neprobral z kómatu. „Taková věc patří mezi ty, které docela rodinu zdevastují na dlouhá léta,“ říká Katherine.

Ona sama se se ztrátou vyrovnala i tím, že už jako malá začala pracovat. Pro vlasové produkty své tety nafotila reklamu, kterou její matka poslala talentovým agenturám. Jedna modelingová společnost měla zájem a Katherine začala pózovat. Dlouho ji to ale nebavilo. „Trvá to dlouhé hodiny a musíte hodně postávat kolem.“ Po pár letech se tedy poohlédla po něčem akčnějším a jako řadu nespojených modelek před ní i ji napadlo zkusit herectví.

Už v patnácti se ohlásila v roli dívky, která se až příliš snaží zaujmout svůj idol, v remaku francouzské komedie Můj táta hrdina, po boku Gerarda Depardieua. Ale jiné filmy ani dírku do světa neudělaly a ona taky ne, jen sbírala zkušenosti, kde se namanulo, včetně zapomenutelných hororů a komedií. V následující desetiletce vystupuje z řady jenom role osiřelé mimozemšťanky, která se vydává za americkou středoškolačku v seriálu Roswell. Na natáčení se dala dohromady s kolegou Jasonem Behrem, vztah ale skončil o rok dřív než Roswell.

Byl to ale až její druhý seriál, který ji přinesl úspěch, na který tak dlouho čekala. Chirurgové se stali nejpopulárnějším seriálem z nemocničního prostředí od Pohotovosti a na čas se řadili k nejlepším americkým dramatickým seriálům vůbec. Heigl se mezi řadou jejich hrdinů nezatratila. „Pomohly mi, aby mě lidi viděli nejen jako tvář a tělo, což bylo velmi uspokojující,“ komentovala později herečka ceny, kterých se jí za roli Izzy Stevens dostalo.

Profesní úspěch v roce 2005 provázelo i osobní štěstí. Po natáčení videoklipu Only You, kde hrála sousedku, do níž se zakouká zpěvák Josh Kelley, pozvala muzikanta na večeři s přáteli a netrvalo dlouho, než z nich byl pár i mimo klip. O rok později, kdy Katherine slavila nominaci na Zlatý glóbus za Chirurgy, ji o dva roky mladší Josh požádal o ruku, na stejném místě, kde točili ono osudné video.  O další rok později, během nějž se radovala z výhry prestižní televizní ceny Emmy, si zpěváka vzala v Utahu.

Manželství stále drží a v roce 2009 k němu přibyla i dcerka, adoptovaná z Jižní Koreje, odkud pochází i Katherinina sestra. S prací v Chirurzích už tak spokojená herečka nebyla, připadalo jí, že ji tvůrci dostatečně nerespektují a že se její postava moc radikálně mění. Nakonec ale v seriálu vydržela až do roku 2010, kdy se podle svých slov rozhodla, že jako matka už nechce „pracovat pořád“.

Navíc v té době už Heigl najela na aspoň komerčně docela úspěšnou kariéru v romantických komediích. Ta začala hitem od Judda Apatowa Zbouchnutá, kde hrála moderátorku, co se musí smířit s tím, že otěhotněla s nedospělým chlápkem s vulgárními kamarády. Od té doby se Katherine do kin vrací pravidelně jako hrdinka kdejaké další žánrovky, poslední dobou opepřené o nějakou akci, momentálně zrovna v Slečně nebezpečné. Sice to jsou poměrně podobné a zaměnitelné filmy, ale aspoň nemá nouzi o práci.

Další zajímavosti o Katherine Heigl:

Miluje psy a zapojuje se do kampaní, které jim pomáhají.

Narodila se na konci listopadu 1978 ve Washingtonu. Žila ve Virginii, v Denveru, pak její rodina zakotvila v Connecticutu, kde se nastěhovala do velkého starého farmářského domu v bohatém městě New Cannan.

Její matka pracovala jako osobní manažerka, otec je účetní.

12.4.2012 12:00| autor: Aneta K.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist