Catherine Zeta-Jones je maniodepresivní

Hollywoodská hvězda zažila těžký rok, když po boku manžela Michaela Douglase čekala, jak dopadne léčba jeho rakoviny. Stres se podepsal na jejím zdraví a na začátku dubna Catherine odhalila, že trpí maniodepresivitou, když se přihlásila do léčebny v Connecticutu na pětidenní léčebnou kúru.

Oscarové herečka se tak chtěla připravit na další natáčení rovnou dvou filmů, čeká ji spolupráce s Gerardem Butlerem na sportovním dramatu Playing the Field a s Brucem Willisem v komedii Lay the Favourite.

Nepříjemné časy začaly, když byl její manžel, 66letý Michael Douglas, loni v létě diagnostikován rakovinou hrtanu v pokročilém stádiu. Do začátku tohoto roku se vyléčil a Catherine ho neúnavně podporovala. Obavy a nejistota ale vedly u jednačtyřicetileté herečky k návalu deprese, k níž je jako osoba trpící bipolární poruchou náchylná.

Nyní už se velšská kráska cítí zase dobře a těší se na novou práci. Odhalením své nemoci, o níž veřejnost dosud nevěděla, přitáhla pozornost k této mentální poruše, která sužuje miliony lidí, vede k výkyvům nálady a častým depresím a dá se zvládat pomocí léků.

„Mám štěstí. Ale tím neříkám, že se někdy necítím špatně. Snažím se zůstat pozitivní, negativita mi moc neprospívá. Nejen, že pak sama sebe táhnu ke dnu, ale srážím i ostatní okolo mě. Je to jako temný mrak,“ podělila se o své zkušenosti Zeta-Jones.

Se svou bitvou s bipolaritou se svěřila i americké herečka Carrie Fisher, hvězda původních Hvězdných válek. „Manická fáze se nedá předvídat. Naposledy jsem si ostříhala vlasy, nechala se tetovat a chtěla konvertovat k judaismu.“

O „reklamu“ maniodepresivity se momentálně stará taky Charlie Sheen, který uspořádal v Torontu pochod, aby zvýšil povědomí veřejnosti o nemoci. Herec utopený ve skandálech, který o sobě prohlásil, že není bipolární ale „bi-winning“ ovšem svým chováním spíš propaguje, jaké má tato nemoc má účinky, když se neléčí.

19.4.2011 12:00| autor: Aneta K.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist