Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Romantické knižní novinky pro sychravé dny

Romantické knižní novinky pro sychravé dny

Romantické knižní novinky pro sychravé dny

Magazín: Sex a vztahy | autor: Petra Martišková | vydáno 17. 08. 2011

Nedávno jsem nechtěně při čekání u doktora vyslechla rozhovor dvou mladých maminek, které jen po očku sledovaly, jak se jejich ratolesti snaží rozebrat čekárnu na jednotlivé kousíčky, ale za to si s očima navrch hlavy sdělovaly své prázdninové zážitky. Jedna vzpomínala na dovolenou, na kterou odjela za aerobikem a zumbou jen sama bez manžela a dětí. Pod horoucím sluncem mezi jednotlivými cvičeními u moře ji tam uhranul snědý Ital, s nímž prožila románek snů...

Líčila do detailu jejich milování na pláži v mořském příboji, v luxusním domku na periferii města, v hotelovém pokoji. Prostě všude. Její kamarádka jí hltala z úst každé slovo a já jsem stěží polykala otázky, jaké že je milování v přílivu, když se vám přes hlavu valí jedna vlna za druhou (holt pesimistka, no:-)), dokonce jsem si odpustila mentorování o ochraně a pohlavně přenosných chorobách, o nevěře ani nemluvě.

A raději jsem zavzpomínala na ty své nezapomenutelné a žhavé lásky, které voněly létem a prázdninami. A že jich bylo. Některé platonické, některé nešťastné a jiné hluboké, které jsem chtěla natáhnout i do jiných ročních období, než je léto. Začala jsem poměrně brzy, to když jsem se poprvé v sedmi letech zamilovala na táboře do svého oddílového vedoucího. K mé velké nechápavosti mou horoucí lásku neopětoval a mé pohledy mu snad byly na obtíž. Jaká nespravedlnost, vždyť jsem na něj vysílala sérii neodolatelných pohledů, prakticky kdykoliv se vyskytl v mé blízkosti.

Další láska byla také táborová, ale už ke spolubojovníkovi z oddílu. Diskotéka za postupující noci a objetí při pomalých písních bylo pro mě vrcholem blaha, a co teprve letmý a neumělý polibek na dobrou noc, když jsme se loučili u chatky. Ve čtrnácti jsme se s kamarádkou na dovolené zbláznily do modrookého kluka, který obsluhoval v prodejně potravin v kempu a nápadně nám připomínal Toma Cruise. Nikdo nenakupoval tolik nesmyslů a nanuků jako my dvě. Dodnes si pamatuju modrou škodovku i její značku, se kterou jezdili pro zásoby a kterou jsme „nenápadně“ vyhlížely u cesty.

Lásku, která měla touhu přerůst do delšího období než jen třítýdenního pobytu na táboře, jsem zažila už jako patnáctiletá instruktorka. Kradmé doteky, aby děti neviděly, ukradené polibky v temných zákoutích, noční spaní pod širákem pod záminkou hlídání tábora a romantické noci pod hvězdnou oblohou strávené povídáním do ranního rozbřesku…

Na všechny tyto lásky i nelásky asi nikdy nezapomenu. I na trapasy s nimi spojené. Nikdy jsem, pravda, nezažila žhavou lásku se snědým Italem nebo vedoucím horské záchranné služby, ale i tak na ty své ráda vzpomínám. A co vy zažily jste nějakou, na kterou dodnes nemůžete zapomenout? Nebo takovou, která přerostla ve skutečný vztah a dodnes vám vydržela? A vy, které na tu pravou a jedinou teprve čekáte, si můžete zpříjemnit čas osamění romatnicko-dobrodružnými knížkami, které právě v letním čase vycházejí.

 

Jude Deveraux: Vůně jasmínu
Jižanská kráska Catherine Edilean Harcourtová nemá nouzi o nápadníky, kteří by splnili její sny o manželství a rodině. Nicméně má též dobrodružnou povahu - vyrůstala spolu se třemi bratry. A tak, když ji její kmotr upoutaný na lůžko se zlomenou nohou, u něhož je na návštěvě v Jižní Karolíně, požádá o neodkladnou službu, neváhá. Při své cestě na maškarní ples má předat synovi jeho starého přítele koně s nákladem. Avšak Alexander McDowell je obviněn z vraždy své ženy a hledán. Cesta se mění v dobrodružství - unikají spolu nocí pronásledovatelům a Cay je postavena před zásadní otázku: má věřit divokému Skotovi, že byl obviněn neprávem? Bude to její největší životní omyl nebo se jejich společná láska stane záchranou, kterou oba hledají?

Catherine Coulter: Dědička Valcourtu
Když se Garron z Kersey vrací domů z králových služeb, aby vznesl nárok na titul barona z Warehamu, nachází warehamský hrad téměř v troskách, zničený mužem přezdívaným Černý ďábel. Podle svědectví posledních vyhladovělých sloužících zde pátral po zlatě Garronova bratra Arthura. Mezi zbylými sloužícími je i záhadná Merry, nemanželská dcera hradního pastora. Garron si brzy uvědomuje, že Merry není obyčejnou služkou - umí číst a psát stejně dobře jako on. S její pomocí se tedy snaží povznést Wareham k jeho bývalé nádheře. Avšak bude muset ještě rozřešit nezodpovězená tajemství. Měl Arthur skutečně zlatý poklad? Kdo je Černý ďábel? A zejména - kdo je ve skutečnosti Merry?

J. R. Ward: Vyvolený milenec

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.
Z cyklu Bratrstvo černé dýky

Více na www.baronet.cz

Anne Fortierová: Julie
Mladá Američanka Julie Jacobsová zdědí po své tetě podivný dopis, který ji posílá do italské Sienny. Zde se Julie dovídá, že je přímým potomkem Julietty a Romea, kteří v Sienně skutečně ve 14. století žili a jejichž tragický příběh inspiroval nesmrtelné Shakespearovo drama. Rozhádané rody, které kdysi stály za zmařenou láskou, v Sienně pořád žijí a kletba, jež na ně byla seslána, je stále sužuje. Julie se snaží dobrat pravdy o tom, co se před šesti stoletími stalo, a tuší, že i kdyby našla svého Romea (a jeden takový by tu byl), hrozí jí stále stejný osud – tedy tragická smrt.
Více na: www.bux.cz

Agatha Christie: Potíže v zálivu Pollensa

Soubor vydaný ve velké Británii v roce 1991 zahrnuje povídky, které do té doby vyšly knižně pouze ve Spojených státech. V titulním příběhu a v Záhadě na regatě se setkáme s Parkerem Pynem, v povídkách Druhý gong a Žlutý kosatec s Herculem Poirotem, v příbězích nazvaných Pestrobarevný čajový servis a Detektivové lásky pak s Harleym Quinem. Dva zbývající - Pes na prvém místě a Květ magnolie - doplňují zdařilou osmičku neotřelých případů z pera královny detektivek.
Více na: www.bux.czl

Další články z rubriky

Komentáře (18)

Datum Autor Nadpis
25. 07. 2012 Riski All of these atirlces have saved me a lot of headaches. (reakcí: 0)
22. 05. 2012 helenadon knihy (reakcí: 0)
17. 11. 2011 Daniela76 Romantické knižní novinky (reakcí: 0)
29. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
29. 08. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
24. 08. 2011 Lafik Knížky (reakcí: 0)
22. 08. 2011 manislava knihy (reakcí: 0)
21. 08. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
20. 08. 2011 kralicek sychravé dny? (reakcí: 0)
18. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
18. 08. 2011 Grei sychravé dny (reakcí: 0)
17. 08. 2011 doublefantasy knížky (reakcí: 1)
17. 08. 2011 helenadon kniha (reakcí: 1)
17. 08. 2011 jarka0193 podzim (reakcí: 0)
17. 08. 2011 Lydia001 Čtení (reakcí: 0)
17. 08. 2011 Celgil vyvolený milenec (reakcí: 0)
17. 08. 2011 Zuzana2403 Romantické knižní novinky pro sychravé dny (reakcí: 0)
17. 08. 2011 mimirambo čtení (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist