Opravdu máte dostatek draslíku

Draslík je pro člověka nepostradatelný. Je přítomen ve všech buňkách lidského těla. Je rozhodující pro kardiovaskulární a nervové funkce, regulaci přenosu živin do buněk a uvolňování svalové energie. Reguluje vodní hospodářství organizmu. Pomáhá při revmatických či artritických stavech odváděním kyselin z kloubů, čímž uvolňuje jejich ztuhlost. Draslík je současně naprosto nezbytný pro vylučování. Uvolňu-je křeče, bolesti hlavy – zvláště pak migrény. Urychluje léčbu řezných, tržných a jiných poranění. Je také zodpovědný za okysličování mozku.

V dnešní době je bohužel příjem draslíku v rafinované stravě velmi nízký.

Mezi příznaky nedostatku draslíku patří:
. bolesti hlavy
. nervozita
. nespavost
. pocity únavy
. nechutenství
. zácpa

Lidé s nízkým příjmem draslíku jsou náchylnější ke vzniku mrtvice.

Draslík je kvůli své vysoké elektrochemické aktivitě neustále v koloběhu, takže ho k doplnění každodenní ztráty potřebujeme velké množství. Vylučujeme ho potem a močí. Když jsme např. pod extrémním stresem, mohou se ztráty draslíku okamžitě až ztrojnásobit.

Doporučená denní dávka se pohybuje mezi 2000 – 4500 mg.

Vynikajícím přírodním zdrojem draslíku je BETA-EXTRAKT – třtinová melasa obohacená ß-glukanem. 100g melasy ho obsahuje 2 330mg.

www.melasa.cz

22.5.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist