Zůstat mladou, znamená nemít vrásky…

Nezvráskovatět, nebo-li fyzicky nezestárnout, je všeobecné přání dneška, chceme-li dnešním nárokům na image vyhovět. Úspěšní jsou obecně jenom ti mladí. Nebo ti, co tak alespoň co možná nejdéle vypadají – vrásky jsou prostě out. Dokonce ani ty mužské nezůstaly ušetřeny. Přestávají ztrácet přídech romantické představy o zralém a zkušeném muži, který má ve věcech jasno. Plastičtí chirurgové by mohli vyprávět…

Ženy se dříve než k plastické chirurgii
obracejí k pěstící kosmetice
Výběr je tak obrovský, že záleží jenom na oblibě té které značky a aktuálním stavu peněženky.
A hlavně také na reklamě, to je bez debaty. Protože kdo by se jinak v těch kvantech produktů a stovkách značek vyznal.
Každá firma sází na něco jiného. Některá omlazuje sójovými isoflavony, extrakty z ibišku okra či japonské trávy, jiná nedá dopustit na vitamin C nebo B, kyselinu listovou, kreatin, lacto – lycopen, kolagen či extrakt z třešní.
A žádná z nich nezapomene upozornit na to, že právě její poslední výrobek je jedinečný a nepostradatelný.

Sklony k tvorbě vrásek jsou podmíněné geneticky,
tedy typem pleti, ale hodně na ně platí i způsob života. Špatná životospráva, kouření, ponocování a permanentní stres se na kůži podepíše i kdybyste ji pak ošetřili krémem za několik tisíc korun. Nejvíce pozorujeme svůj obličej – je také to první, co při vzájemném kontaktu okolí „nabízíme“. Vycvičení pozorovatelé (většinou ženy) poznají podle určitých indicií velice rychle, jestli je slečně skutečně pětadvacet, nebo o deset více a mladě jenom působí.

Důležitým pravidlem v péči o pleť je soustavnost
Když se jednou po večírku zapomene a neodlíčená jde spát osmnáctiletá dívka, škodlivé následky na její pleti nebudou takové, jako když totéž párkrát za sebou provede dáma čtyřicetiletá. Tady už legrace končí.
Co se tedy dá udělat, aby obličej příliš brzy nepřipomínal rozorané pole

1. Pravidelně dvakrát denně pokožku čistit. Ráno a večer. Odstranit nečistoty, odumřelé buňky a večer také líčidla. Existuje řada speciální kosmetiky podle toho, jakou pletí byla žena obdařena. Teprve po druhém čistění by měla být pokožka čistá tak, že je možné nanést denní krém a líčidla či lehké noční výživné fluidum.

2. Jednou za měsíc si dopřejte návštěvu v kosmetickém salonu, kde nejenom pomohou, ale i poradí. Například pomocí speciálních přístrojů určí aktuální stav pleti a následně k tomu pak doporučí vhodnou kosmetiku. Desítky různých masáží a zábalů, to už je jenom ta pověstná třešnička na vrcholu dortu.

3. Rozhodně neutíkejte do drogerie okamžitě poté, co v reklamě uvidíte nejnovější přípravek, který údajně přemůže množící se vrásky. Se sebou vnitřně nespokojené ženě stejně úlevu nepřinese. Nejdříve to chce se na svět podívat střízlivýma očima a začít se mít ráda i s nějakou tou vráskou navíc. Můžeme sice něco dělat, ale stárnutí prostě nezastavíme, nezastaví ho ani skalpel plastického chirurga.

Běh času můžeme jenom tak trochu přibrzdit. Ale bylo by zbytečné si od všech těch přípravků, které mají ženy hýčkat, slibovat nemožné. Vždyť nakonec někomu vrásky fakt sluší, no na mou duši a na psí uši! .-)

(Foto: Google.com)

12.3.2007 12:00| autor: Lenka Mašová
Více o tématu: kosmetikavrásky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist