Ztrvalené vlasy: Co s nimi když odrostou?

Jste pravidelnou návštěvnicí kadeřnických salonů a právě teď bojujete s odrůstající trvalou? Pak máte na výběr ze tří možností. Vyrazit můžete na další trvalou a tu původní alespoň trošku upravit, nebo se nechat ostříhat na slušivý krátký účes, případně se pustit do regenerace. Poradíme vám, co je pro vaše vlasy lepší!

Další trvalou?
Určitě ne dříve než za půl roku po předchozí trvalé a i tak je to obrovský zásah! Vlasy po trvalé, a to i po šetrné headlines, jsou totiž vnitřně poškozené a v podstatě mrtvé. Vlas jako takový přijímá výživu z pokožky zhruba do 6 cm od hlavy, vše delší už je závislé na naší šetrné péči, případně na výživě zvenčí.  Jednou ztrvalené vlasy jsou už většinou polámané a zeslabené. Pokud chcete další dávku vlnité hřívy, rozhodně zajděte do kvalitního kadeřnictví a poraďte se dle kvality svých vlasů s odborníkem. Většinou se volí headlines a alespoň sestřižení konečků.  Odcházet byste měla i s kvalitní regenerací, maskami na vlasy a šamponem. Rozhodně neriskujte natočení vlasů od kamarádky. Ušetřené peníze byste pak také mohla s pláčem investovat do nápravy škod.

Rada pro vás: Vlasy po trvalé upravujte jen za mokra!
Vlasy po trvalé se rády krepatí a trhají se. Zásada číslo jedna tedy zní – zapomeňte na hřeben! Vlasy upravujte jen prsty a zásadně zamokra. Za sucha už vlny netrhejte, ani neupravujte, jinak si na hlavě vyrobíte kvalitní chemlon.

[[related]]

Nůžky?
Řešení elegantní a účinné. Pokud vám není líto dlouhé hřívy, pak se odhodlejte odrostlou trvalou prostě ostříhat. Nutno podotknout, že i tady hrozí reálné nebezpečí ne příliš velké spokojenosti. Zbytky trvalé totiž mohou přivodit poměrně kvalitní vzhled rozkvétajícího roští. Raději proto volte razantní zásah a sestříhejte vlasy úplně, nebo o zbytek začněte pečovat poněkud intenzivněji. Regenerace a rovnání, například přes kulatý kartáč (výjimečně žehličku) zaručí hladký vzhled vlasů.

Regenerace?
Keratinová kůra je pro ztrvalené vlasy naprosto ideální. Je však finančně celkem náročná a pár tisícovek za ni utratíte. Vlasy jsou po ní však několik týdnů jako znovuzrozené, hebké,  oživené a tatam je pocit přesušených chemlonových vlasů. Ovšem pozor– vlny mohou zdárně povolit, keratin vlasy totiž zatíží.

Foto: profimedia.cz
22.10.2012 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist