Zoë Saldana: Hrdá pirátka z Karibiku

Napůl Portorikánka a napůl Dominikánka se stala hvězdou a idolem všech ajťáků, když se jako akční žena činu prosadila v Star Treku a Avataru. Ani nevadilo, že v jednom z těch filmů byla celou dobu modrá a třímetrová.

V roce 2009 našli nejen trekkies ale všichni geekové (v podstatě chytří ale sociálně neobratní lidi velice ponoření do oboru svého zájmu, nejčastěji počítačů) svůj nový idol. Sexy dívku, která dá v novém zábavném Star Treku přednost inteligentnímu logickému Spockovi, než aby se nechala sbalit od impulzivního rošťáka Kirka Chrise Pinea. Princeznu modré přírodní rasy, kvůli níž ochrnutý mariňák Sam Worthington změní své plány a stane se hrdinným ekologem v Avataru. Star Trek i Avatar patřily k nejvýdělečnějším filmům roku, Avatar dokonce celé historie. Zoë Saldana byla slavná.

[[related]]

Fanoušci ji museli milovat i za to, že sama se hrdě prohlašuje za geeka. V jejím případě to ale neznamená, že by vysedávala do noci za počítačem. Zoë je naopak akční žena i mimo plátno. I díky tomu, že jako malá žila rodačka z New Jersey na ostrově v Karibiku.

Konkrétně v Dominikánské republice, kam se její matka se všemi třemi dcerami přestěhovala poté, co Zoëin otec zahynul při autonehodě. „Chce to hodně odvahy, začít úplně znovu,“ myslí si Saldana a my aspoň víme, po kom mohla zdědit svou kuráž. V Karibiku se podoběn jako Armie Hammer naučila šplhat po stromech, domácí úkoly si pak dělala ve větvích mangovníku. Taky po svém experimentovala s módou. „Jednou jsem si obarvila konečky vlasů rumem. Vybarvily se do ohnivé rudé. Máma mi je musela ale ostříhat, týdny jsem smrděla jako likérka,“ zní jedna z jejích veselých historek z dětství.

Není divu, že během přípravy na Avatar se pak taková holka nelekla ani sedmiměsíčního tréninku v lukostřelbě a bojovém umění wushu. „Přesvědčí vás, že by všechnu tu akci zvládla. Nevypadá jenom dobře v těch směšně krátkých šatečkách,“ chválil ji JJ Abrams, který ji obsadil do Star Treku. „Miluju silné ženy, které si rozumí se svým tělem a nepoužívají ho jenom jako sexuální nástroj. Jsem velmi dominantní, ale ne že by nesnášela muže, jsem prostě hrdá žena,“ říkala herečka během premiéry akce Colombiana, kde hrála vražedkyni mstící se za smrt rodičů.

Zoë přitom zároveň dokáže být i velmi elegantní a na červeném koberci patří k nejfotografovanějším celebritám. Avon a Calvin Klein ji požádali, aby jejich výrobkům propůjčila svou tvář. Kolem sebe má taky vždy pěkné chlapy. Jedenáct let žila s ředitelem módního webu Keithem Brittonem, s nímž byl od června 2010 dokonce i zasnoubená, místo ke svatbě ale vztah v listopadu 2011 dospěl k rozchodu. Nyní ji média spojují s Bradley Cooperem, s nímž natočila romantickou novinku The Words.

Možná její umění spojit fyzickou zdatnost s elegancí vychází z baletu, který tančila v Dominikánské republice. „Balet byl vždy má první láska, ale prostě jsem na něj neměla dost dobré nohy. A byla jsem moc pyšná a ambiciózní, abych zůstala jen ve sboru,“ vypráví.

Taneční průprava se jí ale hodila, aby získala první filmovou roli ve snímku Tanec s vášní z roku 2000. V té době už Saldana a její rodina žila zase v USA, konkrétně v New Yorku, kde si Zoë dodělala střední školu a pak se vrhla na studování herectví. Dekádu se jí dařilo jen průměrně a úspěch zažila jen jako jedna z posádky Johnny Deppa v původních Pirátech z Karibiku. Průlom byl pak ovšem opravdu monumentální. Nyní si může 34letá Zoe začít plnit své dávné filmové sny. „Stala jsem se herečkou, abych hrála ve skvělých filmech a pracovala se skvělými filmaři,“ tvrdí.

foto: people.com, fanshare.com

1.10.2012 12:00| autor: Aneta K.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist