Známková Bondománie

Doslova oblíznout šest Bondů najednou budou moci všichni, kdo budou posílat korespondenci z Británie. Vše začne v lednu roku 2008.

Tamní Královská pošta totiž vydá příští rok v ledu známky s přebaly románů Iana Fleminga o osudech agenta MI6. Známky se dostanou do oběhu 8. ledna 2008, sto let po narození literáta.


„Nebyli slavnější hrdinové, než je James Bond, takže je naprosto patřičné, že spustíme náš speciální program známek pro rok 2008 oslavou tohoto tvůrce, Iana Fleminga,“
tvrdí Julietta Edgarová, vedoucí oddělení pro speciální známky Královské pošty (Royal Mail).

Na celém světě se prodalo na sto knížek o osudech Jamese Bonda. Na známkách bude zobrazeno šest ze čtrnácti Flemingových románů. Casino Royal a Dr. No budou na známkách pro klasické dopisy, známky pro letecky zasílané listiny zobrazují For Your Eyes Only (Jen pro tvé oči/Přísně tajné), Goldfinger, Diamonds Are Forever (Diamanty jsou věčné) a From Russia With Love (Srdečné pozdravy z Ruska).

„Je to privilegium pro romány Iana Fleminga, že budou oslaveny programem speciálních známek Královské pošty. James Bond bude ještě jednou ve službách své královny a země – prvním z mnoha dobrodružství v roce 2008,“ tvrdí Corinne Turnerová z vydavatelství Iana Fleminga.

A milovníci agenta 007 se mnou těšit rovněž na další knižní pokračování jeho osudů. Sebastian Faulks totiž dokončuje román s názvem Devil May Care.

23.10.2007 12:00| autor: Famous

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist