Známé hity trochu jinak. O čem zpívá Adele a koho střílel Marley?

Myslíte si, že Bob Marley skutečně zastřelil šerifa, jak zpívá ve svém hitu I Shot The Sheriff? A proč zpěvačka Adele šlape brázdu? Příběhy, které se pojí se slavnými šlágry jsou někdy velmi zajímavé.

Chasing Pavements (Adele)

Držitelka Grammy Adele nahrávala v roce 2007 své debutové album. Zároveň ale byla velmi nešťastně zamilovanou teenagerkou. Když zjistila, že ji její přítel podvádí, rozhodla se pro nemilosrdnou odplatu. „Vešla jsem do hospody a udeřila ho do obličeje. Pak jsem se otočila na podpatku a rychle utekla. Napadlo mě cosi o šlapání brázdy,“ popisuje Adele vznik písně, která se stala velkým hitem.

Rolničky (James Lord Pierpont)

Nesmrtelná vánoční píseň (v originále Jingle Bells) původně vánoční vůbec nebyla. Složil ji varhaník James Lord Pierpont v roce 1850 na mši pro den Díkůvzdání a pojednávala o saních poháněných jedním koníkem. Píseň měla takový úspěch, že se musela hrát znovu o Vánocích.

Smoke On The Water (Deep Purple)

Rocková skupina Deep Purple nahrávala v mobilním studiu umístěném v zábavním komplexu ve švýcarském Montreaux. Toho večera měl v kasínu koncert Frank Zappa. Jeden u jeho fanoušků vystřelil světlici z pistole a strop pokrytý ratanem začal hořet. Všichni lidé naštěstí včas uprchli. Oheň zničil celý komplex. Členové Deep Purple poté sledovali kouřící kasíno nad Ženevským jezerem.

Maggie May (Rod Stewart)

Hit, díky němuž se Rod Stewart vyšvihl na vrchol, vypráví o lásce školáka a interpret přiznává: „Je to víceméně pravdivá story o mé první sexuální zkušenosti na jazzovém festivalu.“ Daleko zajímavější je ale ze začátku poněkud nejasný osud písně. Byla totiž na LP desku Every Picture Tells A Story zařazena na poslední chvíli. Spokojit se musela se stranou B. Rod později žertoval, že ke svému původnímu zaměstnání hrobníka se nemusel vrátit jenom proto, že dýdžej desku obrátil.

I Shot The Sheriff (Bob Marley)

Bývalá partnerka Boba Marleyho Esther Andersonová, která se prohlašuje i za spoluautorku tohoto hitu, tvrdí, že král reggae považoval antikoncepční pilulku za svatokrádežnou a chtěl, aby s ním měla dítě. Tím šerifem je tedy lékař, který antikoncepci předpisoval.

Zdroj: profimedia.cz, youtube.cz

26.2.2014 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist