Ženská sexuální agrese: Málo prozkoumané tabu

Africkým Zimbabwe v posledních dnech otřásl případ ženského gangu, který přepadl a znásilnil celkem sedmnáct mladých mužů. Ani jedné ze čtyř pachatelek ještě nebylo třicet let. Naskýtá se otázka – je vůbec technicky možné, aby žena znásilnila muže?

Pojem znásilnění muže ženou náš zákoník až do roku 2001 neznal. Do té doby se sexuálně motivované útoky žen na silnější pohlaví hodnotily jako „omezování osobní svobody“ a trestní sazby za ně byly nižší. Díky nové formulaci zákona se dneska už v případech znásilnění nerozlišuje, zda byla znásilněna žena nebo muž. Obojí je trestné stejnou vahou.

O mužích jako obětech ženské agresivity často neuvažujeme – muži mají od přírody fyzickou převahu a mohou se snadno ubránit. Navíc, k vykonání pohlavního styku potřebují erekci, která se nedostaví bez patřičného vzrušení. Tady ale nastává první mýlka – podle sexuologa Zlatko Pastora se může penis ztopořit i pod vlivem silné emoce, jakou je třeba strach.

Čtěte Pravdy a mýty o sexu: Znáte odopvědi?

Ženy se s muži vůbec nemusejí prát, aby je dostaly do bezmocné pozice. Stačí jim nasypat něco do kafe nebo využít jejich přílišné opilosti. Jsou popsány případy, kdy pachatelky vyhrožovaly oběti kastrací, aby si vymohly pohlavní styk. Výše zmíněné agresorky ze Zimbabwe své činy vykonávaly s pistolí v ruce. Kromě sexu samotného jim šlo také o sperma – to se dá totiž zpeněžit na africkém černém trhu jako látka k výrobě různých elixírů.

Ačkoli vám řada mužů-vtipálků bude tvrdit, že se nechají od ženy znásilnit třeba třikrát denně, realita tak vtipná nebývá. Násilnice většinou nevypadají jako sexbomby z pornofilmů a strach z uřezaného přirození na vzrušujícím pocitu nepřidá. Naopak, znásilnění muži mívají dlouhodobé psychické následky a mohou být až několik let zcela impotentní.

[[related]]

Počet mužů donucených k sexu ženou se dá jen těžko odhadnout. „Řada případů unikne pozornosti, protože postižení muži traumatizující zážitek tají. Většinou mívá neblahé následky na jejich další sexuální život,“ píše sexuolog Radim Uzel ve svém článku na toto téma. Sám slyšel od svých kolegů o devatenácti závažných případech. Kolik mužů je pak k pohlavnímu styku donuceno verbální manipulací, nelze vůbec určit. Ženy umějí být v psychologickém nátlaku velmi obratné a třeba i zdánlivě neškodná věta typu „Když se na mě nevrhneš, tak nejsi žádný chlap!“ může být prostředkem k sexu proti partnerově vůli – a tedy ke znásilnění. Že už přeháníme? Zeptejte se mužů, co si o tom myslí.

21.10.2011 11:00| autor: Nataša Slánská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist