Žehličky na vlasy

Při výběru žehličky musíme brát na zřetel několik parametrů. Délka vlasů rozhoduje o šířce žehličky – máme-li krátké, pak sáhneme po úzké, při dlouhých vlasech budeme hledat co nejširší žehlící plochu.

Důležitý je materiál, ze kterého jsou vyrobené žehlící destičky – k šetrným materiálům patří keramika nebo turmalín, oba dobře a rovnoměrně vedou teplo a po vlasech hladce kloužou.

Před samotným žehlením je nutné vlasy důkladně rozčesat a zbavit veškerých zbytků vlasových přípravků, které se mohou lepit na přístroj a poničit ho. Nikdy nežehlete vlhké vlasy, to by vedlo k nenávratnému poškození.

Když používáte žehličku poprvé, začněte s nižší teplotou, nebude-li výsledek uspokojivý, opatrně teplotu přidávejte. U jemných nebo poškozených vlasů používáme nižší teplotu, silné a zdravé snesou i vyšší.

Pravidelné používání žehličky na vlasynutně vlasy poničí. Dáte-li vlas pod mikroskop, zjistíte, že je pokrytý vrstvou složenou ze šupinek, jež by měly ležet jedna přes druhou a chránit tak svazek proteinových vláken. Tvoří 80 procent vlasu a dávají mu pružnost a pevnost. Pravidelné žehlení způsobí, že se šupinky postaví a zvednou, proteinová vlákna zůstanou místy nechráněná. Důsledkem je třepení konečků a lámavost vlasů.

Začnou-li vám v důsledku častého používání žehličky, kulmy nebo fénování vlasy vypadávat, lámat a vypadají nezdravě šedivě, je třeba soustředit se na nápravu škod. Odborníci doporučují aplikovat výživnou masku a produkty proti zacuchání, naopak varují před používáním kartáčů s kovovými hroty. Dobrým tipem je použití kondicionéru před každým mytím – kondicionér se nechá působit 20 minut, následně se smyje a použije znovu tak, jak jsme zvyklí. Pomůže i výměna povlaku polštáře za hedvábný, který brání zacuckování a lámání vlasů ve spánku.

Nejdůležitější ale je omezit časté úpravy vlasů – smiřte se se svými vlasy a najděte si účes, který je respektuje, namísto abyste je den co den znásilňovali do podoby, která jim není vlastní.

Foto zdroj:

24.1.2011 12:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist