Zavlň prdelkou, baby aneb Twerking po česku

Je to tak vždycky – styl nebo produkt, který je k dostání spousty let, někdo “objeví“ a rázem bez něj nemůže žít půlka planety. A stejně tak je to s twerkingem, který ovládl česká taneční studia.

Odkud pochází Twerking?

Twerking vychází z mixu tradičních afrických tanců a starých hip hop tanců, které mají své kořeny v New Orleans. Pohyby mají velmi sugestivní a jasný sexuální podtext a využívají tvarů, kterými jsou černošské ženy obdařeny. Mohutnější zadeček je povinnou výbavou každé twerkovací tanečnice, která ho rozvlní do rytmů hudby. Je možné najít spousty videí, kde se děvčata předhánějí v tom, která má rychleji a lépe se vlnící půlky.

Styl co nesedí každému

Jenže, stejně jako je břišní tanečnice s plochým břichem tak nějak méně atraktivní, jsou i tanečnice bez zadečku během twerkingu jen holky, co mají třesavku. A to je bohužel většina našich českých děvčat, která na kurzy tohoto tance chodí. Nedokážu si představit jít na diskotéku a vidět tam desítky holek, co přinejmenším klečí na tanečním parketě a vrtí zadkem. Twerkovat se dá sice i vestoje, jen bez toho zadečku je to o moc těžší. Vnímání sexuální přitažlivosti ženy, je v černošské kultuře postaveno na jiných principech, než v té naší evropské. Bylo léty formováno tím, že rasismus černochům nedovolil téměř žádné aktivity a vyžití, kromě hudby, tance a náboženství. A i když v černošských klubech vznikly základy téměř všech stylů hudby a tance, některé věci jsou podle mého názoru nepřenositelné.

Trendy jsou jen pro inspiraci

Nevím proč, ale když vidím twerkovat černošskou ženu, přijde mi to sexy, ale když to samé dělají Češky, přijde mi to asexuální, a tak trochu trapné. Nechci tady snižovat ničí snahu, protože je rozhodně lepší se něčemu věnovat, než polehávat doma u počítače, jen mi přijde, že chceme svobodu, volnost, možnost se vyjádřit, být sexuálně nelimitované a na druhou stranu jako ovečky děláme něco, co nám není přirozené. Kde jsou ty ženy, které mají osobnost a eleganci a svůj názor?  Možná si myslíte, že to spolu nesouvisí, ale vše je úzce provázáno. Základ je vnímání sebe sama a uvědomování si, zda je nový trend právě pro mě. Zda mi pomůže nebo uškodí. Nosí se legíny, ale jsem silná, budu je nosit? Rozhodně ne! Mám kulatý obličej – vyholím si půlku hlavy, protože je to moderní? Rozhodně ne! Nosí se nízké bokové kalhoty, ale mám velké bříško – budu je nosit? NE!

Každá z nás je krásná, má talent a přednosti. Najděte si ten váš styl a buďte neustále sexy tím jaké jste a ne jen ve chvílích, kdy se marně snažíte rozvlnit zadeček. Trendy jsou jen pro inspiraci, není to nařízení. Vybírejte, kombinujte, hrajte si….

Posuďte sami, mrkněte na video!

Foto: Profimedia.cz

10.12.2014 8:00| autor: Sabrina Harisová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist