Zatraceně zábavné způsoby, jak hubnout i během dovolené

Jedete na svoji tolik očekávanou dovolenou a v hotelu není posilovna? Nemusíte mít obavy, že vypadnete ze svého sportovního režimu! Existují činnosti, u kterých budete kalorie spalovat také! A ještě skoro bez námahy!

Myslíte, že zpevňovat svoje křivky a spalovat tuky lze pouze při návštěvách fitcentra? Omyl! I dovolená přeje redukci hmotnosti. Těchto pět činností funguje spolehlivě!

1. Opalování 

Zní to možná neuvěřitelně, ale až se budete vleže na zádech oddávat slunečním paprskům, zatáhněte bříško, jako byste se chtěla „vmáčknout“ do ručníku, na kterém ležíte. Zatažené břišní svaly udržte co možná nejdéle. Opakujte v pěti sériích. A počet kalorií, se kterým se můžete rozloučit? Několik desítek!

2. Mazání 

Tak tohle možná uslyšíte úplně poprvé! Když už jsme u toho lenošení na pláži, je třeba zmínit i to, že takové prosté mazání opalovacím krémem funguje jako skvělý spalovací prostředek! Nejen že u toho posílíte bicepsy a tricepsy, ale pokud se budete zodpovědně krémovat čtyřikrát denně aspoň 3 minuty, spálíte u toho 110 kalorií! Tomuhle se říká spojit příjemné s užitečným!

článek

3. Chůze 

Pokud jste na dovolené u moře a máte z okna výhled na písčitou pláž, ani nevíte, jak tohoto „panoramatu“ výborně využít ve váš prospěch! Zdravotní procházka po pláži vám spálí až 150 kalorií za hodinu! V čem je zakopaný pes? Písek je totiž nestabilní povrch a vyžaduje větší výdej energie než prostá chůze po chodníku. A ještě u toho můžete pozorovat romantický západ slunce!

4. Nakupování 

Řádění po obchodech, tak to je další z příjemných záležitostí, u kterých je možné si trochu „vylepšit křivky“. Během častého zkoušení toho, co vám nejlépe padne, se dá spálit i 150 kalorií za hodinu! A co teprve potom, až tašky řádně naplníte suvenýry určené pro vaše blízké? Skvěle posílíte paže při cestě do hotelu! Teď můžete svoji nákupní mánii partnerovi zdůvodnit i tím, že díky němu budete vypadat zase o něco štíhlejší!

5. Tanec 

Návštěva nějaké té dovolenkové diskotéky či taneční zábavy vás může připravit až o 850 kalorií! Tedy v případě, že vydržíte tančit zhruba dvě a půl hodiny, což vůbec není nemožné. Tak hurá na to!

A co vy a dovolená? Podílí se na ukládání tukových zásob, nebo se z ní naopak vracíte o pár kilo lehčí? 

Foto zdroj: profimedia.cz

8.8.2014 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist