Zásnubní prsteny. Jaký je pro tebe ten pravý?

Ten pravý. Většinou takto nazýváme muže, že? Pak také k tomu panu božskému patří i ten pravý prsten. Jak by měl vypadat? Netušíš? Že ho vybírá muž? Ano, ale někdy se musí trochu popostrčit. Vlastně vždy.

perex_titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: PNM International s.r.o.

Zásnubní prsteny – výběr

Je to prakticky vždy muž, který poklekne s krabičkou, v níž skrývá poklad, jímž žádá svoji vyvolenou o ruku. Ovšem nemysli si, že výběr prstenu se odehrává zcela v režii partnera. Jen si představ, že ti položí otázku, zda s ním strávíš celý život a na ruku ti bude chtít navléknout kroužek, který se k tobě nebude absolutně hodit. Co to znamená? Že tě vůbec nezná. Proto muži někdy potají poprosí kamarádku dotyčné budoucí snoubenky, aby jim pomohla s výběrem. Anebo se dvojice rovnou domluví, že prsten koupí spolu. Proč ne? Pořád lepší, než se vyhnout trapasu, že si tě muž bude chtít zavázat šperkem, který nebudeš chtít nosit. Jenže sama nevíš, jak se zásnubní prsteny vybírají? Poradíme ti několik kritérií. Důležitý je kvalitní materiál, protože klenot budeš nosit prakticky neustále. Musí jít tedy o kvalitní kov, aby nedráždil tvoji pokožku, nebo dokonce nerezivěl. Podstatné je zpracování, kdyby vypadl kámen, to by bylo nemilé. V neposlední řadě je důležitá i hodnota. Když jde o tak významný šperk, může se dědit z generace na generaci, kdy jeho hodnota bude stoupat.

Zásnubní prsteny – nákup

Zásnubní prsteny se dělají nejčastěji ze zlata. Nemusí jím být však onen žlutý kov, moderní je bílé zlato, stále častěji lidé volí i kombinace obou odstínů. Do třetice se ještě přidává růžový kolorit. Na výběr tedy máš z několika možností, aby k tobě nejlépe pasovala ta osobitá. Kroužek pak zdobí kámen. Buď jeden solitér, nebo jeden dominantní kousek, který obklopuje série drobnějších kamínků. Nemusí vždy platit, že je v klenotu usazen diamant, lze si zvolit safír, rubín nebo tanzanit. Opět si zde můžeš nechat nakombinovat různé kamínky dle tvého vkusu. Kámen většinou určuje hodnotu prstenu. Klasický bílý diamant standardního brusu briliantu nemusí být nijak drahý, takové prsteny stojí už kolem 8000 korun. Náročnější barevné variace (modrá, žlutá, černá), čistota kamene (bez kazů) a samozřejmě velikost zvyšují hodnotu šperku. Ovšem platí zde také, čím dražší prsten, tím rychleji se jeho hodnota bude zvyšovat.

Zásnubní prsteny – jak poznat ten kvalitní?

Pokud se pouštíš do nákupu takto finančně náročnějšího kousku, dbej na to, abys nekupovala zajíce v pytli. Tedy, aby ten tvůj vyvolený nezašel do prvního zlatnictví, které není osvědčené. Diamantové šperky mají svá kritéria. Je zapotřebí vědět, z jakého zdroje pochází. Kvalitní světové firmy poskytují certifikáty, které mají například označení conflict-free, jež zajistí, že nejde například o nelegálně získané, tzv. krvavé diamanty. Další spolehlivou certifikaci poskytuje Kimberley Process Certification Scheme. Tento dokument zaštiťuje antwerpská burza, solidní obchodní platforma s diamanty. V neposlední řadě se zajímej i o tradici šperkařské firmy. Jí je například společnost SAVICKI , jež funguje od roku 1976. Nabídne ti velký výběr šperků s doživotní zárukou. Využívá nejmodernější technologie (např. bezešvou technologii), kdy poskytne klenot té nejlepší kvality, který bude nejen skvělým doplňkem, ale i vzácným investičním kouskem.

13.8.2020 2:55| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: šperky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist