Zarostlý versus holý. Jakého muže vlastně ženy chtějí?

Pánským chlupům se přikládá zásadní význam. Vždyť na nich stojí a padá celková přitažlivost! U žen teď prý nejvíce vyhrává týpek, který se v tomhle směru drží zlaté střední cesty. Co přesně to znamená?

muzi-vousy-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Kdo by si jen pomyslel, že kromě velikosti (tedy, říká se to), záleží u mužů i na chlupech. Tak jasně, je to na diskuzi, protože kritéria pánské přitažlivosti spojené s huňatým porostem se mění v závislosti na módních trendech i době. Zatímco ještě nedávno něžné pohlaví u samců upřednostňovalo hladce a dokonale oholenou tvář, hebké podpaží, lesklý hrudník a upravenou krajinu v oblasti genitálií, už je zase všechno jinak. Trend tělesného houští se pomalu a jistě vrací zase na výsluní! Tedy zatím jen částečně…

Nová doba, nové požadavky

Nejnovější australská studie celou „chlupatou situaci“ pořádně zmapovala. Cíl byl prostý a jednoduchý – zjistit, co moderní ženy vlastně chtějí a kolik se toho za poslední roky změnilo. Hledala se tedy odpověď na otázku, zda dnes dámy lační po vousáčích ve stylu „na medvěda“, nebo je pořád přitahuje panáček, pro něhož je žiletka nepostradatelným příslušenstvím. Taky se podivuješ nad tím, čím se geniální vědecké mozky v 21. století zabývají? Každopádně teď k samotnému průběhu onoho průzkumu. Jeho heslem bylo totiž „do naha“!

Ukaž, co máš pod tričkem

Výzkumníci oslovili několik stovek mužů s různými úrovněmi tělesného porostu – na tváři, hrudníku, nohou i zádech. Všichni aktéři se pak bez studu i zbytečných okolků svlékli a nechali se vyfotografovat. Snímky následně putovaly do „jámy lvové“, tedy do rukou téměř stovky žen. Dobrovolnice měly za úkol vybrat a důkladně posoudit hřebce, kteří na ně působí nejpřitažlivěji. Co přinesla závěrečná analýza? Tak ta by se dala shrnout asi takhle – všeho sice moc škodí, ale když neroste vůbec nic, je to taky špatně. Takže?

Zlatá a oholená střední cesta

Když se po ukončení celé akce výzkumníci probírali dotazníky, v nichž dámy přísně bodovaly svlečené respondenty podle jejich přitažlivosti, zjistili, že nejméně žádaní jsou pánové, kteří pod svým „maskováním“ nebyli skoro ani vidět. Jen na vysvětlenou – do této kategorie patřil každý, jehož záda s hrudníkem by se dala přirovnat k chundelatému svetru. Za naprosto nejvíce sexy partie považovaly ženy ty testosteronové aktéry, kteří měli jen mírný a dokonale upravený tělesný porost. Z toho odborníci usuzují, že tenhle typ muže bude v roce 2018 vládnout.

„Chlupy jsou znakem mužnosti a ženy nejvíce preferují střední mužnost. Je to pochopitelné, protože nadměrně ochlupené jedince mohou vnímat jako despotické agresory, zatímco naprostá absence tělesného porostu zase evokuje dětskost,“ vysvětluje spoluautorka studie a zároveň profesorka psychologie Tamsin Saxton.

Co na to naše čtenářky?

Klára (21 let): „Já mám ráda muže hladce oholené a to i tam dole.  Nesnáším, když jsou neupravení a zarostlí.“

Lenka (30 let): „U mě vedou muži, jak já tomu říkám, s jednodenním strništěm. Přijde mi to sexy, co nemusím, jsou holobrádci, ale ani zarostlí týpci, co vypadají, že byli rok zavření ve srubu uprostřed divočiny.“ 

Kamila (29 let): „Já zase hladce oholené vůbec nemusím, působí pak na mě jako dítě a ne jako chlap. Pořádný chlap musí mít vousy.“

No vida, takže pro letošek to máme jasné – letí střední mužská chlupatá verze. Co bude v kurzu příští rok? To je zatím ve hvězdách… Můžeme se jen modlit, aby to nebylo něco z tohohle videa, protože to je tedy silná káva. Nebo to vidíš jinak?

Foto: Shutterstock.com

5.3.2018 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist