Vztah

Hezký večer Sáro, prosím, podívej se mi do karet. 3.12. Jsem se rozešla s přítelem. Mrzí mě to, ale nemohla jsem už jinak.. snažím se tento kruh uzavřít, jen si nejsem jista, jestli dělám správně. Vrátila bych se, pokud by si uvědomil, že chce být se mnou a udělá pro to pár kroků ke změně. Myslím si správně, že pro to nic neudělá a že náš společný čas je opravdu u konce? Moc děkuji předem.

Odpověď

Ahoj beruško. Víš, na to není jednoznačná odpověď, neznám celý váš příběh, ale pokud nejsi spokojená, tak je zbytečné pokračovat, protože tvá nespokojenost by jen narůstala. Muž se nezmění, ani to po něm nemůžeš chtít, je prostě takový, jaký je, stejně jako ty. Když vstupujeme do vztahu, tak jsme zamilovaní a máme nějakou představu, jak by se ten druhý měl chovat. Jenže pokud milujeme opravdu bez podmínek, nemáme potřebu jiné lidi měnit. Zkus změnit svůj postoj a začni měnit sebe, pak by se váš vztah mohl začít uzdravovat, ale změna musí vycházet od tebe, nepočítej s tím, že začne muž, a pokud by začal jen proto, že jsi navrhla rozchod, nevydržel by dlouho. To prostě nejde beruško, chtít, aby se kdokoliv přizpůsobil tvým představám a snům. Mrkni se na nějaké video nebo najdi knížku, se kterou souzníš a zkus na sobě zapracovat. Můžeš si s mužem promluvit a říct mu své pocity, ale bez výčitek a útoků, třeba časem naleznete společnou cestu. V danou chvíli jsi udělala správně, teď si dopřej potřebný klid a čas k uzdravení, tvé pocity jsou správné, muž netuší, co by měl měnit a proč. Váš společný čas se v tuto chvíli naplnil a je u konce.

23.2.2023 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist