Vybíráme vchodové dveře na chalupu

Máte chalupu a chtěli byste si pořídit dveře, které nebudou jen na okrasu, ale především ochrání vás i váš majetek? Vzhledem ke stále vysokému počtu vykradených chat a chalup uděláte jedině dobře, pokud investujete do vchodových dveří na chalupu. Poradíme vám, které vybrat.

pexels-pixabay-277672-1100x618.jpg Zdroj: pixabay

Chalupářské dveře jako stopka pro zloděje

Se stále větší popularitou chat a chalup se zvyšuje také počet krádeží. S chatou, kterou přes týden vykradli zloději, má bohužel zkušenost čím dál více Čechů. Důvod je prostý –⁠ na chatě tráví víkendy nebo dovolenou.

Pro zloděje je tak velmi jednoduché vytipovat si, kdy bude dům nehlídaný, a obhlédnout si jeho slabá místa. Těmi bývají nejčastěji okna a dveře. Obyčejná výbava chaty bez jakéhokoli zabezpečení pro lupiče představuje lákadlo, kterému prostě nemůže odolat.

Přitom by stačilo dát si jen trochu pozor. Zajistit okna, například mřížemi, a investovat do bezpečnostních dveří do chalupy.

Dveře na chalupu jako investice, která se vyplatí

Pokud máte zajištěná okna a další přístupové body, které jsou obvykle snadné na překonání, pak se vám pořízení bezpečnostních vchodových dveří do chalupy opravdu vyplatí. Jedny takové jsme pro vás vytipovali. Jsou to plné dveře Perfect 68X/XG od české společnosti HT dveře.

Zatímco prosklené dveře jsou jen tak odolné, jak je nepřekonatelné jejich sklo, plné dveře představují velkou překážku. Jsou totiž vyztuženy pozinkovaným ocelovým plechem a nosníkem z lepeného dřeva.

Díky bezpečnostní třídě 3 si na nich zloději vylámou zuby, a to i když sáhnou po jindy osvědčených nástrojích v podobě páčidla, kladiva nebo vrtačky. Tak daleko to ale s bezpečnostními dveřmi pravděpodobně ani nezajde. Zloději je moc dobře poznají už od pohledu a raději se půjdou podívat o dům dál.

A ušetříte nejen za nové vybavení a případně rozbité dveře, ale také za energie. Tyto vchodové dveře do chalupy mají totiž skvělé tepelně-izolační vlastnosti, a tak vám nebude zbytečně unikat drahocenné teplo, což oceníte především v chladných měsících.

Před koupí raději konzultujte

Rozhodli jste se, že vám těch pár tisíc za bezpečí vaší chaty stojí? Ještě před tím, než si dveře pořídíte, raději zkonzultujte vhodnost pro vaši chalupu. Zatímco v klasickém bytovém domě není problém vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní, u chaty je vše trochu komplikovanější.

Roli hrají různé faktory. Třeba materiál, z něhož je budova postavena. Může být ze dřeva, pevného zdiva nebo z kombinace obojího. Z toho důvodu je nutné si u firmy nejprve domluvit konzultaci s montážníkem přímo na místě. Podívá se, zda je vchodové dveře na chalupu vůbec možné vyměnit a pokud ano, odhadne čas, který k tomu bude potřeba. Pak už si jen domluvíte přesný termín výměny a můžete se těšit na výsledek.

24.9.2021 12:20| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist