Vrásky kolem očí

Vrásky kolem očí jsou hezké, když se smějete, ovšem tento názor nemusí sdílet každý. Pokožka kolem očí je totiž velmi citlivá a tenká a tak nám stárnutí otiskne své první známky většinou právě zde.

Jemné vějířovité vrásky, které jsou viditelné i ve chvíli, kdy se zrovna neusmíváte jako sluníčko, na vás mohou zaútočit klidně ve dvaceti. Většinou je však věk, kdy začíná být péče o citlivé oční okolí téměř povinností, dán hranicí 30 let. Tehdy už viditelné bývají.

Životní styl

Extrémně tenká a citlivá pleť kolem očí reaguje negativně hlavně na náš životní styl. A vráskám ke vzniku pomáhá zejména kouření, protože cigaretový kouř pokožku poškozuje. Dobré není ani mhouření očí, takže v létě si raději nasaďte tmavé brýle. Stejně tak si nepomáháte, pokud nenosíte ty správné dioptrické brýle a oči mhouříte. Popravdě, mohli bychom tu psát celkem dlouhý seznam a dojít k závěru, že vrásky podporuje sám život a dokonce i obyčejné mrkání.
Prostě jim neujdeme a tak je třeba se s nimi smířit, ale podporovat jejich vznik taky nemusíme.

Krémy a séra

Nejpozději kolem 30. roku života obyčejně pocítíte touhu udělat se mladší a poohlédnete se po přípravku, který může vznikající vrásky aspoň trochu zpomalit. Pleť kolem očí je však odlišná než pleť obličeje, takže je nutné pořídit si speciální přípravek. Bývají to velmi jemné krémy, gely nebo výživná séra určené přesně k péči o oční okolí. Oecně se nedoporučuje používat na oční okolí běžný pleťový krém.

Opuchlá víčka, tmavé kruhy nebo váčky pod očima

Nejen vrásky mohou trápit naše oči. Zatímco vrásky se zvýrazňují veselou náladou, opuchliny a tmavé kruhy jsou spíš známkou špatného životního stylu, přepracování či nevyspání. Pomůže nám od nich také množství kosmetických přípravků určených pro péči o citlivé oční okolí, ale nejvíce nám prospěje právě změna životního stylu a dostatek spánku.

Z přírodních přípravků můžete použít například obklady z černého či zeleného čaje. Vyluhovaný sáček na chvíli uložíme od chladničky a pak studený přiložíme na oči. Pokud nakonec přece jen sáhnete po krému, volte takový, který se dobře vstřebává a nezanechává mastný či lepkavý pocit.

Plastická chirurgie

Injekčně kyselina hyaluronová nebo botulotoxin může vzhled pokožky kolem očí značně vylepšit. Stojí-li vám to za to…
Lifting či vytažení pleti, odstranění přebytečné kůže v případě povislých víček či podlitin a váčků, to jsou další možnosti, jak si rozzářit pohled.

I když já si pořád myslím, že nejlépe rozzáří pohled úsměv – a je jedno, jestli je vrásčitý.

9.10.2008 12:00| autor: Renata Petříčková
Více o tématu: očivráskyživotní styl

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist