Víte, které lichotky na nás nejvíc platí?

Na každou ženu zabírá něco jiného, ale přece – jedno máme společné – pokud se nám začnou muži dvořit a lichotit nám, všechny dříve či později „vyměkneme“.

Co od nich chceme slyšet?
Tak jako platí „jiný kraj, jiný mrav“ – platí i to, že na ženy z různých končin světa zabírá něco jiného. Ovšem na celém světě muž zaboduje pochvalou, která se týká našich rtů. Lichotí-li vám muž slovy: „Máš nádherné rty!“, je velmi pravděpodobné, že to na vás zapůsobí víc, než když pochválí vaši práci nebo boty. Tento fakt potvrdil i britský psycholog Jo Hemmings. Důvodem je prý to, že tento druh lichodení považujeme za odvážný a poměrně intimní.

Jak to je v jednotlivých zemích
– Představte si, že například v Německu a v Kanadě nejvíce zabírá lichotka typu: „Máš krásnou pleť.“
– V Rusku to mají zase vyhráno muži, kteří ženám říkají: „Máš krásný nosánek.“
– Ve Velké Británii letí ženy na lichotky o krásných nohách, podobně jakov Turecku.
Španělským ženám pravděpodobně nejvíc záleží na jejich vlasech, protože zejména obdivováním se jejich hřívě je dostane muže tam, kam potřebuje. „Máš krásné vlasy“ zabírá i na ženy z Jižní Ameriky.
Evropanky jsou výrazněji orientované na módu a důkladněji dbají na svůj zevnějšek. Svědčí o tom i fakt, že ženy z Evropy celkově nejvíce podlehnou lichotkám typu: „Vypadáš skvěle.“
– Když muž zašušká: „Máš krásná ouška„, polechtá to srdíčko nejvíce PortugalkámHolanďankám.
Švédským ženám nejvíce lichotí, když jim jejich potenciální (nebo už i reálný) partner pochválí postavu.
– Specialitkou jsou Polky, ty mají rády, když mohou od svého drahého denně slyšet: „Máš krásné ruce.“

Španělky to rády online
Víte, které ženy flirtují nejvíce v online světě? Španělky. Ukázalo se, že průměrná Španělka je v průběhu jednoho měsíce iniciátorkou seznámení s 1,33 muži, což je ve srovnání s Britkami a Francouzkami téměř dvojnásobek!

V porovnání s Američankami je to už více než trojnásobek. Na druhém místě skončily polské kolegyně a dále Dominikánská republika, Itálie a Argentina. Země, kde se mluví španělsky, italsky nebo portugalsky jednoduše obsadily až osm z prvních deseti míst.

Průzkum realizoval portál Badoo, a měření zohledňovalo dva faktory: V první řadě, jak rychle vyvolal kompliment jakoukoliv reakci, a poté, jak a zda vůbec vedl kompliment k dalšímu rozhovoru.

Mimo jiné se ukázalo, že ženy od mužů stále očekávají, že převezmou iniciativu a nebudou pasivní. Výjimkou je snad jen to Španělsko, kde vztahy iniciují právě ženy. Horká krev dělá zkrátka své 🙂

Samozřejmě, není lichotka jako lichotka a na světě je stále méně mužů, kteří se umí pěkně dvořit. Pokud takového lichotníka máte doma, važte si ho!

Připraveno ve spolupráci s diva.sk

10.1.2011 12:00| autor: Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist