Věnujte pozornost hydrataci své pleti

Naše pleť je za celý den vystavena různým vlivům a v případě, že péči o ni podceníme, může se to následně projevit na jejím vzhledu. Přitom není nic jednoduššího, než své pleti věnovat dvě minuty denně, jednu ráno a jednu večer.

cerave_pr_femina_titulka__mudr-rajska-1100x618.jpg Zdroj: L'Oréal Česká republika s.r.o.

Podstatné je totiž svou pleť hydratovat. Je na místě umývat pokožku šetrnými čisticími prostředky, které nenarušují kožní bariéru, naopak kůži dodávají hydrataci a regeneraci, ideálně s obsahem kyseliny hyaluronové a ceramidů. Ceramidy jsou klíčové pro obnovu a hydrataci kožní bariéry. Bez nich by byla suchá, podrážděná a svědivá.

Důležité je tedy správné čištění pleti nejen večer, kdy smýváme nánosy líčidel i celodenního potu, prachu a jiných nečistot, ale i ráno, kdy je vhodné odstranit nečistoty, které díky své samočistící schopnosti pleť přes noc uvolnila.

Na očištěnou pleť je pak vhodné ráno nanést hydratační krém od CeraVe AM (poznáte ho podle žlutého nápisu na obalu), který kromě toho, že pokožku důkladně hydratuje, ji zároveň chrání také před poškozením slunečním zářením. Obsahuje totiž SPF 25.

Před usnutím je pak vhodné pleť opět vyčistit šetrnými čistícími prostředky (mohu doporučit třeba CeraVe Hydratační čisticí gel na obličej a tělo) a pak následně nanést hydratační krém CeraVe PM (od jeho ranního brášky ho odlišuje modrý nápis na obalu), který pleť přes noc nejen hydratuje, ale také díky svému složení obnovuje. Oba dva krémy se velmi snadno vstřebávají, tudíž vám opravdu bude stačit pouze minuta pro jejich aplikaci.

Ač to může znít jako protimluv, časté sprchování nebo mytí naši pleť vysušuje, a tím ji také může poškodit. Proto je nezbytné nezapomínat na její pravidelnou a důslednou hydrataci, aby vás mohla dál bezpečně chránit proti zevním vlivům. Ony dvě minuty, které budete denně své pleti věnovat, se vám totiž v budoucnu bohatě vrátí.

MUDr. Lucie Rajská, Ph.D., dermatolog

11.10.2021 7:03| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist