Velký průzkum 2011: Jak smýšlí dnešní muži o ženách?

Opustil by vás, kdybyste ztloustla? Jak je pro něj důležité manželství? Předstíral někdy orgasmus? Pojďme si přiblížit, jak na tyto a podobné otázky odpovídali muži v rozsáhlém průzkumu magazínu AskMen. Některé statistiky vás možná překvapí.

Panuje zažitá představa, že se ženská od začátku vztahu snaží chlapa uhnat do chomoutu, zatímco muž je tvor svobodymyslný, který se ožení, jen když musí. Dávno to tak neplatí. Vstoupit do manželství a pracovat na jeho udržení hodlá celých 68 procent moderních mužů; dalších 19 procent sice věří v instituci manželství, ale osobně se na ni necítí. Pouze 13 procent mužů označilo manželství za přežitek.

Čtěte: Pravidla vztahu se ženatým mužem

Pokud si přestanete hlídat postavu a během partnerského vztahu výrazně přiberete, máte šanci padesát na padesát, že vás přítel neopustí. Zajímavé je, že zatímco ztloustnutí partnerky by vadilo jen každému druhému muži, celých 85 procent by se nesmířilo s ženou, která by je převyšovala svou výškou. Boubelky jsou in, vysoké tyčky out! Chudinky modelky!

Zato příjmem dnes pány převyšovat s klidem můžeme. Partnerka s lepším platem by nevadila 85 procentům mužů, 7 procent už v takovém vztahu dokonce žije. Pánové tvorstva nám začínají pohodlnět, viďte?

Zajímavé jsou výsledky pod dotazem ohledně nevěry. Asi tomu nebudete věřit, ale pouhá 3 procenta mužů přiznala, že svou partnerku podvádějí s jinou. Ostatní tvrdí, že je to proti jejich morálnímu přesvědčení, nebo že svou ženu příliš respektují na to, aby se nechali zlákat pokušením. Zvláštní… Odpovídali pánové podle pravdy?

Čtěte: Profil nevěrného muže

Více nás může znepokojit přiznání 67 procent mužů, že občas fantazírují o některé z partnerčiných kamarádek. Inu, do představ člověku nevidíme a nemůžeme mu je zakázat.
[[related]]
Sex by si pánové dopřávali v ideálním případě několikrát týdně (77 procent). Dalších 11 procent by pak souložilo každý den. Pouze deseti procentům stačí  sex jednou týdně. A věděly jste, že i naše polovičky občas předstírají orgasmus? Aspoň jednou jej předstíralo 32 procent mužů!

A na závěr docela lichotivá informace: na otázku, v kolika letech ženy začínají ztrácet svou krásu, odpovědělo 14 procent mužů, že nikdy. Podle 39 procent nám krása odkvétá po čtyřicítce, podle 24 procent až po padesátce. Pouhých 15 procent vidí jako osudový zlom ženského půvabu třicáté narozeniny. To je docela úspěch, ne?

9.8.2011 12:00| autor: Libuše Burger

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist