V čem je investiční zlato jedinečné a proč zvolit právě tento druh investice

Přemýšlíte nad zhodnocením vlastního majetku, ale nevíte, jaký druh investice bude nejlepší? Většinou platí, že jednoduchá řešení jsou ta nejvíce správná, což může být i tento případ. Investiční zlato totiž patří mezi snadno obchodovatelné komodity, kdy nejsou potřeba žádné speciální znalosti pro nákup či prodej. A jaké jsou další výhody investičního zlata?

perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: zlate-mince.cz

Zlato odolá inflaci

Strašákem všech lidí, kteří si šetří peníze a nechají je na účtu, by měla být inflace. Ta totiž každý rok ukrojí několik procent z hodnoty daného majetku. Pokud se tomu chcete vyhnout a nepřicházet tak o značné peníze, naučte se investovat. Můžete se rozhodnout ke koupi nemovitosti, ale pro to musíte mít naspořenou částku v řádech milionů korun. Druhou variantou investice, která je imunitní proti každoroční inflaci, je zlato.

Nákup zlatých mincí a slitků v libovolném množství

Pokud se rozhodnete pro investiční zlato, můžete si nakoupit několik mincí či slitků v hodnotě desítek či stovek tisíc korun. Výše investice je totiž pouze na vás. Díky jednoduchosti celého procesu nákupu i výběru vhodného druhu zlatého slitku není problém jednou za čas přikoupit další množství a postupně tak rozšiřovat celkovou hodnotu vašeho majetku. Při nákupu mějte na paměti také to, že investiční zlato je osvobozeno od DPH.

Sledujte aktuální ceny zlata a nakupujte u prověřených společností

A jak to udělat, když chcete začít s investováním do zlata? V prvním kroku je důležité zlato nakoupit. Každý den se však ceny mění, takže je potřeba vybírat takového prodejce, který ceny aktualizuje několikrát denně. To umí například na specializovaném internetovém obchodě na stránkách www.zlate-mince.cz. A kdo chce nakupovat spíše v kamenné prodejně, může se vydat do Obecního domu v Praze.

3.6.2021 2:42| autor: Komerční prezentce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist