Užijte si podzimní dny s láskou, humorem i zábavou

Podzimní dny plné deště, větru a zimy jsou jako stvořené k odpočinku a ke vzpomínkám na krásné slunečné dny, kdy jsme se mohli procházet po plážích a užívat si volna. Zapomeňte na smutnění, však se léto zase vrátí. A než se tak stane, zkraťte si čekání s dobrou knihou. Máme jich pro vás hned několik…

Je vám smutno a máte pocit, že na podzim se nedá pořádně nic zažít, natož snad potkat nějakou lásku? Pak vás určitě potěší nějaká ta pěkná romantika. Vyzkoušejte třeba knihu Zlomená srdce, jejíž autorkou je Emma Garcia a kterou na náš trh vydává nakladatelství Baronet. Dostat kopačky po třetí od stejného chlápka? Hrůza! Vivien se to ale přihodilo. Projde všemi třemi základními stádii smutku: odmítnutí, alkoholu i příšerného účesu, a začne hledat útěchu na Googlu. Když zjistí, kolik příběhů zklamaných lásek světová síť obsahuje, založí si vlastní stránku pro ty, kdo mají zlomená srdce. Sama se rozhodne bojovat a získat Roba zpátky. Jenže se jí věci poněkud vymknou z ruky a sklidí příšernou ostudu. Spolu se čtenáři si položí otázku: Jakou nejbláznivější věc byste udělali pro lásku? Vivien si nakonec uvědomí, že nejlepšího muže má přímo před nosem – jen ho celou dobu odmítala vidět. Nešťastná láska ještě nikdy nebyla tak zábavná!

Bavit vás bude docela jistě také kniha Pod maskou měsíce (Série Edilean) od Jude Deveraux. Sophie Kincaidová dostane kopačky, a tak odjede na místo, které její kamarádka z univerzity Kim Aldredgeová označuje za nebe na zemi. Sophiina první zkušenost s Edileanem se však za nebeskou označit nedá: poté, co se jí na dálnici rozbije auto, ji skoro přejede uhánějící sporťák. Sophie řekne řidiči své mínění pěkně od plic a brzy už si celé městečko povídá o tom, jak si nová návštěvnice podala zahořklého doktora Reedea Aldredge. Není to však poprvé, co se překrásná umělkyně pomstila, přivezla si s sebou totiž něco, co by mohlo zničit jejímu bývalému příteli celou budoucnost. I Reede Aldredge má svá tajemství, zároveň se však touží přiblížit nádherné krásce, která mu obrátila život vzhůru nohama. Pod noční oblohou vypadají jejich masky kouzelně – nepromění se však při prvním paprsku úsvitu v prach? V novém románu z městečka Edilean odhalíte tajemství další ze tří kamarádek, které se seznámily na univerzitě a jejichž přátelství přetrvalo do současnosti. Vydává nakladatelství baronet.

Za láskou se můžete vydat i do historie. Třeba s knihou Odvážná nevěsta, jejíž autorkou je Stephanie Laurens a na nás trh jí vydává nakladatelsví Baronet. Čtyři královi důstojníci riskovali životy, aby pomstili smrt svého přítele a přivedli spravedlnosti záhadného zločince známého jen jako Černá kobra. Poslední z nich, odvážný a trochu lehkomyslný Rafe Carstairs, podniká dlouhou cestu z Indie do Anglie s úkolem dopravit domů důkaz, který odhaluje identitu zločinců z vysokých šlechtických kruhů. Řízením osudu však na své pouti získá nečekaný doprovod — mladou ženu, která si na první pohled získá jeho srdce i myšlenky. Půvabná Loretta Michelmarshová bere život a jeho nástrahy směle a neváhá bojovat o svou lásku, ale přitom si s těmi novými, neznámými city nedokáže poradit. Čím víc se dvojice blíží k Anglii, tím se situace přiostřuje a napětí stoup᧠Rozuzlení spletitého příběhu Černé kobry je na dosah!

Více informací najdete na www.baronet.cz


Vraťte se spolu s námi do doby, kdy jsme měly jedinou starost, a to najít kluka, kterého nám budou všechny holky závidět. Pobavte se u románu Štěstí na dosah, jejíž autorkou je Irena Petříková a vydává jí nakladatelství Fragment. Je to neobyčejná knížka pro všechny holky, které milujou kluka z plakátu. Je jedno, jestli zpěváka, nebo herce. A je jedno, jak se jmenuje zrovna ten váš. Je to příběh dívčího snění, lásky, smutku a nadějí. I když je celý příběh vymyšlený, včetně úvodu a konce, jedna pravda je v příběhu schovaná. Ten pravdivý kousek je sama Irene, její postava, škola, kamarádky, kapela, sny a písničky, které najdete na You-Tube. Její život je opravdový a ona stále čeká na splnění svých snů a na svou velkou lásku. Ireně se splní přání a společně s kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Podaří se jí najít svoje štěstí?

Pro dívky a ženy, které nestárnou je určena také kniha Mezi nebem a zemí – Setkání s duchem od Stacey Kade. Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale… Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat – spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?

A hned můžete sáhnout i po druhém dílu této super knížky Mezi nebem a zemí – Zamilované duše. Alona Dareová – bývalá královna školního plesu a současná královna mrtvých – se vrátí ze záhrobí zpátky na tento svět a zjistí, že dělá něco naprosto nečekaného: pracuje. Místo aby se opalovala u bazénu (což byla její obvyklá prázdninová zábava, když byla živá), stará se o jiné zbloudilé duše. Jejím parťákem pro všechno tohle „pomáhání ostatním“ je Will Killian: společenský vyděděnec, médium a kluk, na kterém Aloně záleží víc, než by se jí zamlouvalo. Jak tohle dopadne? Obě knihy vydává nakladatelství Fragment.

Pro dívky je určena také kniha Láska s. r. o. – Kluci snů Anny Ludwig. Tak tohle je fakt super! Nejlepší kapela všech dob Room 16 pořádá casting na videoklip! Leonie s Isabel neváhají ani minutu, rozhodně si chtějí ve videoklipu zahrát. A možnost být na blízku zpěvákovi Filipovi si Leonie nemůže nechat ujít. Proč se jim ale do cesty pořád motá Leoniin bratr? Podaří se holkám splnit si svůj tajný sen a prožít první lásku?

A bavit se skvěle budou i u knížky Alice a… Mega hustý šoky, jejíž autorkou je Karen McCombieová a kterou vydává nakladatelství Fragment. Alice a její téměř normální rodinka jsou opět v akci. Starší sestra Lenka se zamilovala do totálního nafoukance, mladší bráška chce zachraňovat snad všechna zvířata na světě, k nim domů vlezou lupiči a hlavně – Alice je tajně zamilovaná do super kluka, jenže je o dost starší…No jak tohle dopadne?

Říkáte si dost bylo lásky? Dobře. I tak pro vás máme další super tipy. Co třeba kniha Ryba mimo vodu – Jak Amík plavat mezi Čecha, jejímž autorem je Jon Davis. Jeden milá Američan žít uprostřed krásná Čecha! Jon Davis, Američan žijící v Praze, popisuje svojí typickou češtinou zážitky, postřehy a život v srdci Evropy. Jak se žije v Čechách? Jak nás vidí někdo, kdo se zde nenarodil? Každodenní dění originálně a nezaměnitelně zachycené pohledem Američana. Ryba mimo vodu volně navazuje na první dvě knížky J. Davise Sousedi a Hezký víkend.

 Více informací najdete na stránkách www.fragment.cz.

Snažíte se hubnout? A nedaří se vám? Vyzkoušejte paleo dietu. Všechno, co o ní potřebujete vědět se dozvíte v knize Paleo dieta – Moderní verze pravěké stravy od autorek Cordain Loren, Stephensonová Nell, Cordainová Lorrie. Nemusíte počítat kalorie ani odměřovat porce. Paleolitická dieta je neuvěřitelně prostá: můžete konzumovat libové maso, drůbež, ryby, mořské plody, čerstvé ovoce a zeleninu. Celoživotní program vychází ze způsobu stravování, který lidé zdědili po prapředcích a jsou na něj geneticky přizpůsobení. Naučíte se vařit a jíst tu nejzdravější stravu na planetě – podle více než 150 receptů na paleo snídaně, obědy a večeře – a získáte pro plnohodnotný život bonusy, na které máte přirozené právo: štíhlost, vitalitu a optimální zdraví. Knihu vydává na náš trh nakladatelství Ikar.

Bojujete se zdravím, štěstím nebo spokojeností? Sáhněte po knize Umění orientální diagnostiky Michio Kushi. O co jde? Tělo nám všechno prozradí, tělo nikdy nelže. Naučíte se umění diagnózy, metodu používanou dodnes v téměř celé Asii – jak dotykem, pohledem a tlakem poznat z tělesné konstituce, tvaru hlavy, posazení očí, velikosti dlaně, tvaru prstů zdravotní problémy. Kompletní kniha orientální diagnostiky pomáhá pochopit, jaký je náš aktuální zdravotní stav, jak je na tom rodina, blízcí, přátelé. Kniha může posloužit jako výchozí bod cesty za naprostým zdravím, svobodou a štěstím.

Více informací najdete na stránkách www.bux.cz. 

Jak ale najít čas na čtení, relaxaci a odpočinek, když máte doma neposedné děti? I pro vás máme řešení. Jednoduše je zabavte knihou také. Pro úplně nejmenší je určena kniha Veselé hrátky s Krtkem – doplň správný obrázek. S oblíbenou zábavou – hrátkami se samolepkami – se děti učí poznávat různé obrysy a tvary ve větším celku. S doplňováním samolepek na správná místa jim bude pomáhat Krtek a jeho kamarádi.

Bavit je bude i knížka Dědovy říkanky – Abeceda Josefa Quise. Dědova abeceda je prvním dílem série Dědových říkanek, které jsou určeny zvídavým dětem ve věku od 3 do 10 let, jejich vyučujícím v předškolních zařízeních či na 1.stupni základní školy a samozřejmě také rodičům a prarodičům. Formou jednoduchých, hravých a veselých básniček doplněných milými a laskavými obrázky se děti seznamují s jednotlivými písmenky abecedy a číslicemi, se slovy i názvy věcí, zvířat, předmětů nebo třeba povolání. Knížka tak může zábavnou formou přispět k základům výuky čtení, psaní a počítání nejmenších školáků.

Nudit se rozhodně nebudou s knihou Super vtipy a hádanky pro kluky a holky, kterou vydává nakladatelství Fragment. Je to knížka pro dobrou náladu a volné chvíle o samotě i s kamarády, ve které děti najdou vtipy pro dobrou náladu, hádanky, skrývačky, sirkové hlavolamy a také správné řešení pro kontrolu. Z nudného a šedivého dne se rázem stane den plný zábavy.

Super dobrodružství zažijí s knihou Prázdniny s dráčkem, autory jsou Ondřej Zahradníček a  Michal Vaněček. Mohly to být prázdniny jako každé jiné. U babičky a dědečka na vesnici čekají na Vojtíka pokaždé nejen jeho kamarádi – koza, králíci, pes, ale i spousta dobrodružství. Tentokrát si ale Vojta najde úplně nového kamaráda a ne jen tak ledajakého! Z tečkovaného vajíčka, které Vojta našel za stodolou, se totiž vylíhne malý drak. A co dělá takový dráček? Rád si hraje, lítá a hlavně umí mluvit. Teda, to bude zábava.

Více informací najdete na stránkách www.fragment.cz.

 Foto zdroj: Profimedia.cz

21.9.2013 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist