TRENDY V LÍČENÍ PRO JARO A LÉTO 2004

Make-up a celkový styl bude sexy uvolněný, sportovní – zářivý s elegantními doplňky, které podtrhnout kouzlo osobnosti. Většina světových vizážistů se předhání v tom, kdo bude více ženám imponovat v představovaných atributech. Shodují se snad všichni na jednom – končí tvrdá nelítostná zima se svými hnědými a rozinkovými tóny očních stínů. A kam, že letos za inspirací Do tropů za exotikou…ZAPAMATUJME SI HLAVNÍ BODY LETOŠNÍCH SVĚŽÍCH A HORKÝCH MĚSÍCŮ: Jemný make-up, Oči vypadající jako lehká osvěžující limonáda, Myšlenky jsou jasné čisté a čerstvé, Časté použití řasenky, Metalické oční stíny, Květy, příroda, romantika…

Trendy v líčení na jaro-léto 2004

Hlavní body:

§ Jemný make-up
§ Oči vypadající jako lehká osvěžující limonáda
§ Myšlenky jsou jasné čisté a čerstvé
§ Časté použití řasenky
§ Metalické oční stíny
§ Květy, příroda, romantika

Styly líčení: Duhové spojení / Glamour / Starý Hollywood


Duhové opojení = styl měkkého art decca; vracejí se barvy tropických odstínů – důraz kladen na střed; textury, hedvábnou hladkost, měkkost a přirozenost přírodních materiálů.

Glamour = do středu přichází kouzlo krásy, živé (pohybující se oděvy) ve stylu řecké bohyně – v popředí ženské byznys módy. Nepořádný výčes vlajících vlasů, doutnající oči, zářivá rtěnka.

Old Hollywood – vrací se stará hollywoodská elegance a styl, OUT je mít spodní prádlo, IN je viditelná vlastní kůže. Hladká elegance, zářivé blondýnky, kouřové oči, měkké rozostřené rtěnky.

Make-up a celkový styl bude sexy uvolněný, sportovní – zářivý s elegantními doplňky, které podtrhnout kouzlo osobnosti. Většina světových vizážistů se předhání v tom, kdo bude více ženám imponovat v představovaných atributech. Shodují se snad všichni na jednom – končí tvrdá nelítostná zima se svými hnědými a rozinkovými tóny očních stínů. A kam, že letos za inspirací? Do tropů, za exotikou. Jaro žhavě líbá kůži žen svými paprsky slunce, jejich rty vysílají vstříc slunci svůj výrazný polibek.

To je inspirace Karla Tilbury – vrchního vizážisty značky MAC. Výraznější a zřetelnější spíše obrysově než barevnou výplní – to budou nové rtěnky. Chanel přichází s pohádkovým únikem do říše snů a na místa, kde všechno je romantismus, čerstvost a světlo. Barvy světla jsou barvy jako šeřík a růžová pro oči, a růžová a hněď pro rty. Stylem hedvábná cesta, s rysy teplého koření a barvami jako med, měď, růžové dřevo a zlatá broskev. Karafiáty jsou užívány na rty. Dior, YSL a Lancome se soustřeďují na moře. Namodralé oční stíny roztáhnuté z očních linek lehce do šeda, lila a holubích odstínů. Versace a jemu podobní se soustřeďují na extravagantní exkurz do duše ženy. Na oči. Základem tohoto líčení je hravost. Oči jsou uzavřené linkou, která se však vyrábí očním stínem. Ten se pak roztírá do ztracena. Používají se barvy přírody, kombinace jako oranžová se zelenou nebudou vyjímkou. Také např. Clinique použije na letošní jaro „velké oči“. Čili letos bude více než kdy jindy platit, že házet okem je IN. Tak do toho dámy.

Michal Zachar
vizážista sdružení PEI
+420 608 100 696
info@vizazista.cz

Ilustrační foto: práce absolventů Make up Academy
Modelky: Agentura JUDr. Ireny Svobodové

18.3.2004 12:00| autor: Michal Zachar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist