Toulky, láska, tvoření aneb Co nového do knihovny?

Patříte mezi milovníky knížek? Nejste sami. I my v redakci milujeme knížky. A tak jsme pro vás zase zapátrali mezi knižními nakladatelstvími a našli jsme pro vás ty nejaktuálnější novinky, u kterých se nebudete nudit ani vy, ani vaši nejbližší…

Máte doma chlapa, který rád vaří? Pak docela jistě ocení novinku a inpsiraci v podobě Velké japonské kuchařky od Tomia Okamury, kterou na knižní trh přináší nakladatelství Fragment. Velká japonská kuchařka přináší originální recepty od předních japonských kuchařů. Seznámí nás s nejoblíbenějšími recepty této asijské kuchyně a naučí nás jejich přípravu krok za krokem. Kromě oblíbených sushi receptů přináší i řadu dalších specialit. Dozvíme se také, jak připravovat ryby, rýži, zeleninu – jaké používat kuchyňské náčiní a mnoho dalších důležitých rad a informací. K přípravě jídel jsou použity ingredience dostupné v naší obchodní síti, případně ve speciálních prodejnách s japonskými potravinami. Kuchařkou provází 4 nejvýznamnější japonští kuchaři působící v České republice. Knihu doporučuje Tomio Okamura.

Že dáváte raději přednost tajemnu? Pak je tu právě pro vás druhý díl trilogie Věk magie 2 – Čas zkázy, jejímž autorem je Bernd Perplies. A o co půjde? Rovnováha magie byla narušena. Svět nyní stojí nepatrný krok před záhubou… Mladý novinář Jonathan byl proti své vůli vtažen do konflliktu dvou frakcí mocných kouzelníků a musí bojovat za svou záchranu. Události jsou natolik znepokojující, že svou pozornost k Londýnu obrací i svatá inkvizice v Římě. Prazdroj magie v troskách Atlandidy musí být uzavřen. Podaří se závod s časem vyhrát a odvrátit tak jistý konec lidstva? Druhý díl napínavé trilogie.

Spalující vášeň, tajmeno i napětí – to slibuje román Jmenuji se X – Láska co spaluje, touha co ničí – A. J. Molloy. Americká studentka historie Alexandra přijede na studijní pobyt do Itálie, kde chce sbírat materiál pro svou diplomovou práci o italských mafiích. V Neapoli se seznámí s pohledným a zajímavým bohatým aristokratem Markem, a s ním poznává krásy i zápory staré Evropy. Jejich lásce však brání Markovo tajemství. Z nevinného románku se stává chvílemi nebezpečné dobrodružství, při kterém musí Alexandra dokázat, co všechno je ochotná pro vztah s Markem obětovat. Musí v sobě najít dost odvahy a nebránit přitom ani vlastnímu sexuálnímu probuzení, které ji svou intenzitou chvílemi až děsí…

Potřebujete zabavit puberťáky? Není nic jednoduššího… pro dívky je tu Kniha tajných přání  od Stefanie Dorr. A o co jde? To vám řekne sama hlavní hrdinka: Chtěli byste mít kouzelný proutek a splnit si všechna přání? Jsem Lena a chodím do nové školy, protože se naši rozvedli. Přála jsem si spoustu věcí, ale nic z toho se nesplnilo. Nedávno jsem ale společně s Goethem (to je můj pes) v parku našla pero. Nejdřív jsem si myslela, že je to jen super doplněk k zápisníku od tety. Ale to jen do doby, než jsem začala psát… Všechno, co perem do zápisníku napíšete, se stane skutečností! Je tohle vůbec možné? Jen to nefunguje na moje přání. Nevadí, i tak je to super!

Pro kluky je tu napínavých SUPER 12 – Past od Michaela Granta. Mack se vydal podle rad Grimluka na další cestu. Teď musí objevit zapomenuté mocné síly a nebude na to sám. Je třeba svolat všechny členy Super 12 a vydat se k devíti drakům z Daidu. Cesta je nebezpečná a na Super 12 číhá důmyslná past. Mezitím čas neúprosně běží. Vyhnanství Bledé královny končí za třicet dní, pak bude volná a zničí svět. Mack může s pomocí ostatních členů Super 12 zabránit jejímu návratu. Má se řídit radami a nápovědou Grimluka? Podaří se mu zlé síly zastavit a uniknout před nástrahou? Druhý díl napínavé série SUPER 12.

Dlouhé odpoledne můžete zkrátit i těm njemnším spolu s knihou Hravé tvoření – skládačky, vybarvovánky a vystřihovánky – Tony Payne. Vybarvuj – vystřihuj – skládej Vyrob si podle předlohy zvířátka, kytičky, záložky anebo třeba stojánek na tužky. Každý obrázek obtáhni, vybarvi podle své fantazie a návod ti poradí, jak ho vystřihnout a složit. Spousta zábavného tvoření pro šikovné děti.

 

Více informací o titulech najdete na www.fragment.cz.

Prázdniny a s nimi spojený čas dovolených se blíží. Nevíte, kam se vydat? Zkuste se porozhlédnout z výšky. V knize Rodinné toulky: 50 výletů na rozhledny, kterou připravil Vladimír Soukup a Petr David, kterou na náš trh vydává nakladatelství Euromedia.cz se tentokrát nechte zavést na nejkrásnější výhledová místa. Autoři vybírají padesát atraktivních destinací, kam stojí za to vypravit se i s dětmi: vydejte se po loupežnických stezkách na Vrátenskou horu, do srdce Blanského lesa na Kleť, do trpasličího království na Babylon nebo na stolovou horu Děčínský Sněžník. Každý výlet obsahuje podrobnosti o místních pozoruhodnostech, poutavý příběh, tipy pro volný čas, užitečné rady o otvíracích dobách i ubytování a praktickou mapku.

Více informací najdete na www.bux.cz

Zajímavé čtení pro vás docela jistě bude i kniha Intimní život – od Cheryl T. Cohen Greeneové, kterou na náš trh právě teď vydává nakladatelství Metafora.. Jde o zpověď sexuální terapeutky, která místo slovem léčí vlastním tělem. Když pravdivý příběh Cheryl Cohen Greeneové spatřil světlo světa, zaznělo na jeho adresu množství nadšených výroků. Ale, jako by kniha jejich autorům doslova vyrazila dech, vyjadřovali své emoce většinou stručně: Vášnivé! Srdcervoucí. Radostné! Obdivuhodné. Něžné i peprné. Vzrušující. Hluboce lidské… A měli naprostou pravdu, autobiografické vyprávění o životě náhradní partnerky právě takovéhle vskutku je. Příběh ženy, která pomáhá lidem překonávat sexuální problémy tak, že je učí příslušným dovednostem v praxi. Cheryl nás seznamuje nejen se svými názory, ale svěřuje se i s příhodami svého dětství a dospívání, které ji formovaly, stejně jako se zkušenostmi s vlastní těžkou nemocí. Zejména však upřímným a přímočarým stylem bez falešného studu vzpomíná na klienty, kterým za svoji dlouhou kariéru pomohla nejen k větší sebedůvěře, ale i ke šťastnějšímu a plnějšímu milostnému životu. Ať už je to nanejvýš emotivní příběh zcela ochrnutého mladého muže, který s ní zažil své první milování, vyprávění o sedmdesátiletém panici nebo o dámě, která se ve svých čtyřiaosmdesáti letech vydala do sexshopu, všechny naléhavě hovoří o touze každého člověka po štěstí a lásce.

Více informací najdete na www.metafora.cz.

A poslední knížka dnešních tipů je určena především dětem. Objevte knihu Statečná lvíčata od Lenky Rožnovské, kterou na náš trh vydává nakladatelství Grada. Odvážná lvíčata Sofie a Viktor jsou hlavními hrdiny podmanivé moderní bajky situované do africké savany, která vypráví věčný příběh o moudrosti přírody a síle rodinného pouta, jež vítězí nad lidskou zvůlí a krutostí. Lenka Rožnovská, úspěšná autorka dětských knih, napsala text plný nadčasových podobenství, který ačkoliv je původně určen dětem, uchvátí jistě i dospělé čtenáře. Příběh statečných lvíčat je neoddělitelně spjatý s emotivními a překvapivě realistickými ilustracemi Ivety Autratové.

Více informací najdete na www.grada.cz.

 

12.5.2013 12:00| autor: Petra M.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist