Tomáš Vlach o pánských sukních

Musí to jít i jinak. Myšlenka poskočila, po tužce sklouzla na papír, a protože se jí na prázdné čtvrtce zalíbilo, začala tvořit…

Těžko posoudit, jak daleká cesta je od umění k módním skicám, každopádně je to cesta otevřená. Pan Tomáš Vlach se po té cestě vydal, aby připomněl všem ženám a jejich mužům, že v garderóbě nevítězí pouze módní trend. Podstatou oblékání je především účelnost, která se opírá o naše zdraví. Velkým plusem ovšem bývá, když to, co je pohodlné je navíc také slušivé, seč na první pohled možná trochu nezvyklé.

Povídáme si na téma pánských sukní s módním návrhářem Tomášem Vlachem.

Kdy Vás popadl nápad stvořit pánské sukně?

Nápad na návrhy pánských sukní vznikl jako reakce na děsné zahraniční sukně, které muže spíš zesměšňují. Vznikl v době mé dlouhodobé nemoci – bolesti levého ramene, kdy jsem brouzdal internetem a hledal novinky v módě. Jako amatérský výtvarník jsem si návrhy rozšířil obor malování. Bylo fajn, že jsem nad tím ani nemusel přemýšlet, protože jsem dost praktický člověk. Možná kdybych nebyl nemocen, tak by mé návrhy pánských sukní nevznikly. Asi to bylo shůry sneseno na mou hlavu, protože mi to moc pomohlo po stránce psychické.

Proč zrovna sukně, a ne třeba volné šortky?

Pánské sukně proto, protože splňují požadavky volnosti a vzdušnosti na mužské genitálie. Já se v létě potím i ve světlých volných kraťasech a věřte, že je to dost nepříjemné. Dnes je již delší dobu známo, že pánské kalhoty mají na genitálie zhoubný vliv. Právě kalhoty, kraťasy, šortky atd. působí na genitálie tlakem, způsobují skřípnutí a v teplu se genitálie zapařují a tím způsobují neplodnost mužů. Samozřejmě, je to jedna z mnoha příčin, mimo kouření, drog, alkoholu, v jakém životním prostředí se muž pohybuje, atd.

Jak reagují muži na pobídku: „sukně je lepší!“ ?

Dle různých diskusí o módě – různě. Praktičtí muži, prošlí osvětou, již sukně nosí. Velké procento mužů by sukně rádo nosilo, ale bojí se zesměšnění. Další na svoji garderóbu nemají názor a jen docela malá část mužů je úplně proti.

A Vaše osobní zkušenosti se sukní?

Moje osobní zkušenost je, že mám několik mých modelů pánských sukní – tedy s pánským poklopcem a hlubokými kapsami. Vloni a předloni jsem je nosil asi 4 měsíce i do práce, je to prostě paráda! Žádné zapaření se nekonalo, žádné otlaky a žádné skřípnutí. Jistě vás zajímá názor veřejnosti – skutečně jen několik lidí nemohlo pochopit, že jsou i pánské sukně a tento velmi pohodlný oděv odmítli. Kdyby si muži vyzkoušeli sukni, asi by si ji hned oblíbili. Ale opět je zde u mužů bariéra studu a brání se posměchu. Není proč se stydět. Jako jsou dámské kalhoty, tak jsou i pánské sukně. Pro příznivce kiltů a pánských sukní se v Praze konají v létě každý rok Pochody na podporu pánských sukní . Jsou zejména konány pro muže, kteří ještě nemají sílu překonat svůj ostych a kilt a sukni by si rádi vyzkoušeli v reálu, na veřejnosti. Jistě, konají se hlavně pro odstranění zbytečných předsudků. Pochodů Prahou (ale i jinými městy) se může zúčastnit každý, kdo má zájem prosadit kilty a pánské sukně do svého šatníku a širšího povědomí občanů. Jediná podmínka je – přijít v kiltu nebo v pánské sukni – viz podrobnosti na stránkách Muži a sukně.

Co si myslíte o pánských sukních vy? Nosili byste, nenosili?
Libí se vám holé mužské nohy?
Těšíme se na vaše komentáře na téma pánské módy…

18.5.2008 12:00| autor: Markéta Dušková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist