Tohle by nikdo nečekal. Manželky se opíjejí!?

Manželství nemusí být ve všech směrech prospěšné. Výzkumníci tvrdí, že jakmile se vdáte, začnete se přátelit s alkoholem! Proč? Kvůli svému vysněnému muži!

„Řada studií prokazuje fyzické a emocionální výhody manželství. Sezdaní partneři méně podléhají rakovině, nejsou tak náchylní k infarktům. Soužitím v páru se výrazně snižuje riziko vzniku demence v pozdějším věku. Manželé dokonce méně trpí depresemi,“ uvádí známá sexuoložka Laura Berman z Chicaga na svých stránkách. Jak krásně to zní! Ale pozor, nic není jen černé nebo bílé.

Jedna ze studií Ohio State University představená na letošním zasedání Americké sociologické asociace (ASA) ukazuje, že manželství jako takové může mít na jedince negativní vedlejší účinky. Vědci tvrdí, že konkrétně vdané ženy pijí více alkoholu než kterákoli jiná skupina žen, a to včetně rozvedených, vdov a svobodných dam. To muži prý v manželství pijí méně. Co může tento fakt vysvětlit? A máte to taky tak?

článek

Ženy se chtějí mužům podobat

Existuje několik teorií a závěrů, proč ženy tíhnou k alkoholu, jakmile se jejich rodinný status změní ze svobodné slečny na vdanou paní, ale autoři studie se přiklánějí k tomu, že vliv manželů na ženy je větší, než se zdá. Dle výpovědí několika desítek respondentek svobodné, ovdovělé a rozvedené ženy pijí alkohol méně, pokud jsou bez partnera. Ten je prý většinou k popíjení pobízí, nebo je hlavní příčinou jejich alkoholových dýchánků. (Jestli se alkohol stává spojencem žen kvůli mužským vousům v umyvadle, potřísněnému záchodovému prkénku či pohozeným špinavým ponožkám v rohu obývacího pokoje studie neuvádí.)

„Je možné to přirovnat k jídlu. Některé ženy cítí pokušení jíst stejně jako lidé v jejich okolí. Proto když žijí ve vztahu a vidí, jak do sebe partner láduje pizzu nebo kuřecí křídla, je přirozené, že ho chtějí následovat,“ říká Berman a dodává, že to vysvětluje i fakt, proč ženy mají tendenci přibírat na váze, jakmile vstoupí do vztahu. A aby toho nebylo málo, zmíněná studie potvrzuje, že muži přibírají na váze až po rozvodu. V manželství se jich radikální změna postavy ani výraznější záliba v alkoholu obvykle netýká!

článek

Stůjte si za svým

Znamená to, že muži nemají dobrý vliv na ženy, pokud jde o životní návyky? „Samozřejmě, že ne. Manželství má stále pozitivní přínos pro ženy i muže, ale je důležité si uvědomit, co je dobré pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému,“ nechává se slyšet odbornice a dodává: „Bohužel, pokud jde o alkohol a jídlo, ženy se nemohou mužům rovnat. Jejich kalorické požadavky jsou odlišné od silnějšího pohlaví, takže až příště půjdete na večeři a váš partner bude chtít objednat něco sladkého, kalorického či výrazně alkoholického, předběhněte ho a navrhněte nějakou lehčí variantu,“ radí Berman a poukazuje na to, že ve všem se partnerovi opravdu podobat nemusíte.

Nakonec, je to ve vašich rukou, stejně jako manželství. Pokud se s partnerem budete navzájem inspirovat a motivovat, snáze si udržíte postavu, zdravý rozum i střízlivou mysl.

Foto zdroj: profimedia.cz

23.7.2013 8:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist