TLOUŠŤKA A ZMĚNA Co mají naše kila společného s našimi myšlenkami

Každý z nás byl někdy tlustý. Jen málokdo se narodil pouze hubený, rostl hubený a zemřel hubený. Těchto případů může být statisticky tak 20 %. A my ostatní jsme tlustí. Obézní, s nadváhou, pupíkem, špeky, boky atp. Čeština obzvlášť! Ale proč vlastně Proč má prostě někdo to štěstí a je mu konfekce č. 36 a ostatním zbudou č. 43 a výš U mužů ty čísla raději nerozvádět, že

Vezměme si tlouštíky z trochu jiného úhlu. Obzvlášť teď v létě velmi viditelné kainovo znamení na těle, klidu nepřidá. A teď jsme dle mého názoru u jádra pudla. Tím je slovo KLID! Vždyť je to vlastně velmi logické. KLID hledáme všichni, ale málokdo ho doopravdy má. Myslíme klid duševní, ne že okolo zrovna nejede auto nebo traktor, lomozí děti, padají hrnce nebo něco jinak hlučného. Přemýšleli jste už někdy nad tím PROČ člověk vlastně tloustne Co je jeho příčinou Stres, civilizace, dostatek potravy (aspoň u nás) Ano taky k tomu všemu zmatku kolem našich těl přispívají.

Je tedy logicky možné, že jenom náš organismus a nikdo jiný, na nás nahází ta kila navíc protože chce, abychom se fyzicky zastavili Chce nás tak přimět k tomu, ať jsme chvíli v „klidu“. Kdy jste si naposledy vychutnali snídani Kolik z Vás někdo probudil se slovy „miláčku máš na stole snídani a pomalu vstávej“ kdy jste se zastavili a řekli si, ale tady je pěkně. Dnes to nebývá ani o dovolené. Myslíte si, že nám náš organismus ubližuje schválně, že se na tom vyžívá, když tahá 15 kilo navíc Asi ne, že ano. Uznejte, jak jinak nám naše tělo může říci, že něco v nepořádku uvnitř. Že je čas na odpočinek, duševní relax, pohodu, prostě klid.

A my dnes zavalení výše jmenovanými faktory, své tělo neposloucháme, za to na nás dnes parazituje neuvěřitelně zrůdný průmysl zdravé výživy a fittness. Ono co je vlastně tlusté, je i velmi dobře ovlivnitelné, aby bylo jiné, že hezčí a přitažlivější. Velmi dobrý byznys. Ne pro nás však. Ruku na srdce milé dámy, kdyby tomu tak bylo, tak by za posledních dvacet let byli na světě jenom „štíhlouši“, pokud by všechno fungovalo tak jak má. No, ale neodbočujme. Veškerý tento průmysl má samozřejmě i kladný účinek, ovšem většinou jen pro ty, kteří sami vědí co jejich tělo nejvíc potřebuje. Vědí a vidí.

V Čechách existuje nádherné přísloví „pro oči nevidí“. No a my tento pradávný instinkt nevidíc a nevnímajíc provádíme rozličné cvičení, diety, meditace, místo toho, abychom se možná jen prostě a jednoduše zastavili a popřemýšleli v klidu o všem kolem nás. Protože musí existovat rovnice – „čím více informačního nepořádku si taháme v mozku sebou = tím více bereme i na tělesné hmotnosti“. Možná by jenom stačilo dívat se na svět svýma očima a dělat si co chceme. Konec konců to naše tělíčko ví moc dobře co chce a taky si o to důrazně řekne. I tím, že nám přihodí pár kilo hmotnosti a my Víte, všichni nám říkají, že takhle ne, že jinak vypadat je lepší, jiné je hezčí, jiné je milejší. Ale jim a jejich kontům.
Na ty se milé dámy klidně … Nám společně jde o nás, nás samé. Buďme egoisty. Starejme se o své tělo, a o to, co nám říká. Učme se v klidu dívat na svět svýma očima. Uklízejme ve svém mozku, ať se nám tam nehromadí ta naše civilizace a uvidíme. Zhubne-li mozek, zhubne i tělo. Takže milé dámy… Tedy do klidu.

Michal Zachar
info@vizazista.cz

PS: A až Vám zase příjde někdo říkat, že se máte změnit. Nenaštvete se. Přijměte to jako fakt. Můžete vypadat lépe, ale až budete chtít Vy! Měl jsem kamaráda, který byl kulička, když jsme se po dlouhé době potkali, žasnul jsem. Krásná postava, sám mám co závidět. Ptám se ho co a jak Řekl mi, že se jednoho dne, kdy už se málem střílel do hlavy z toho, jak je tlustej a jak chtěl moc a moc být krásnej kluk, už jen pro tu svoji, ona mu ona dala pusu a řekla“ „prosím tě neměň se, já tě miluju, takovýho jakej seš.“

No a tehdy se změnil. Když tedy nebudete mít vedle sebe, takovouto nádhernou bytost, není ne světě síla kromě Vás samotných, která by Vás mohla přimět ke změně.
Neměňte se, ale můžete, a když tak pěkně v klidu.

(www.vizazista.cz)

17.1.2006 12:00| autor: Michal Zachar

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist