Tleskáme! Angelina Jolie se dobrovolně vzdala prsou.

Angelina Jolie, kolikrát už byla vyhlášena nejpřitažlivější celebritou? Pyšnila se krásnými plnými ňadry. Přesto se svých předností dobrovolně rozhodla vzdát! Protože daleko důležitější než být sexy, je být naživu.

Herečka potvrdila, že podstoupila dvojitou mastektomii, tedy odstranění obou prsů, protože jí podle lékařských testů hrozilo z 87 %, že dostane rakovinu prsu. Jolie se pro operaci rozhodla, když vyšlo najevo, že je nositelkou BRCA1 rakovinového genu.

Angelina Jolie si na své zdraví začala dávat větší pozor poté, co jí zemřela maminka. Marcheline Bertrand zesnula v pouhých 56 letech na rakovinu vaječníků. Geny jsou neúprosné a bohužel i slavná hollywoodská herečka mohla na 50 % onemocnět právě touto chorobou. To ale nechtěla za žádnou cenu dopustit. Hlavně kvůli své početné rodině. Jolie se svěřila, že slíbila svým dětem, že nedopustí, aby jim smrtelná nemoc vzala mámu.

Doktoři mi oznámili, že jsem z 87 % ohrožena rakovinou prsu a z 50 % rakovinou vaječníků, s tím že riziko může být u každé  ženy trošku jiné,“ říká statečná Angelina, která se rozhodla vzdát se svých vnad a tím co možná nejvíce minimalizovat riziko. Po boku jí v těžkých chvílích věrně stál její životní partner Brad Pitt, i to jí velmi pomohlo.

Cítím se silnější, musela jsem podstoupit zásadní rozhodnutí. To ale v žádném případě nepotlačilo mé ženství,“ dodává herečka, která doufá, že svou rozumnou volbou bude příkladem tisícům žen, které jsou v podobné kritické situaci, v jaké byla sama ještě před několika měsíci. Ročně zemře na rakovinu prsu 350 tisíc žen.

článek

Cesta statečné Angeliny

2. února Angelina začala s tříměsíční léčbou předcházející dvojitou mastektomii. Procedura byla zahájena odstraněním bradavky.

16. února herečka podstoupila hlavní operaci. Trvala 8 hodin a během ní došlo k odstranění prsní tkáně.

11. dubna – Angelina vystupuje na summitu G8 v Londýně.

20. dubna – během rekonstrukce prsou byly do ňader vloženy implantáty.

27. dubna – podstupuje máma tří vlastních a tří adoptovaných dětí finální lékařský zákrok. Potvrzuje, že operace proběhla vpořádku a že se nyní riziko rakoviny prsu snížilo z 87 % na 5 %.

Foto zdroj: profimedia.cz

15.5.2013 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist