Tiskárnu si zvládnete opravit sama, i když nejste technický typ

Nejen při home office je dobré mít při ruce funkční tiskárnu. Co dělat, když se objeví některá z nejčastějších běžných závad?

seo-pr-1-1100x618.jpg Zdroj: Adobestock/interNETmania

Určitě to dobře znáte – ve chvíli, kdy konečně potřebujete vytisknout důležité dokumenty a spěcháte na schůzku, vaše tiskárna nereaguje. Co teď? Přesně pro tyto chvíle se vám bude hodit přečíst si následující řádky. S tiskárnou si ve většině běžných případů a nejčastějších závad poradíte sama. A kdyby ne? Víme, co dělat.

Zaseknutý papír? Raději opatrně

Nejčastější příčinou potíží s tiskem bývá zaseknutý papír. Samozřejmě si s ním hravě poradíte, raději však volte opatrný přístup. Papír vytáhněte z útrob tiskárny vždy jemně, vyhněte se prudkému tahání. Kdyby došlo k roztržení, hrozilo by poškození částmi papíru. A že vám papír nejde vyndat? Nevadí. V krajním případě se můžete obrátit na servisního technika.

TIP: Investicí do kvalitních papírů do tiskárny předejdete možnosti zasekávání papíru. I na povrchu papíru a jeho kvalitě totiž záleží.

Co dělat, když se rozsype toner

Výměna toneru vyžaduje trpělivost a klid. Při jeho výměně však může dojít také k menší nehodě – k vysypání tiskařského prášku. Důležité je i v této situaci zachovat chladnou hlavu, a především nesáhnout po vysavači. Při luxování hrozí vznícení prášku a následně může dojít ke vzniku požáru. Zbytky vysypané tiskařské barvy opatrně setřete suchou utěrkou. A co vás zachrání? Přece preventivní opatření. S tonery zacházejte jemně a nic se nestane.

TIP: Je tu ještě jedna nezanedbatelná rada. Kupujte vždy originální tonery pro originální tiskárny. Například do tiskárny HP pořizujte výhradně barvy do tiskárny HP. Jedinou možnou další alternativou jsou kompatibilní tonery. Ty jsou vyrobeny s ohledem na použití do určitých typů a značek přístrojů. Jsou levnější, ale rovněž kvalitní.

Pozor na poškození tiskárny

Jakékoli řešení zaseknutého papíru pomocí ostrých předmětů může nevratně poškodit přístroj. Pokud by se stalo, postupujte, podle již zmíněného návodu s velkou opatrností, rozhodně ale při vyndávání papíru nepoužívejte nůžky, nůž nebo jiné předměty. Proč? Hrozí poškození folie na zapékací jednotce laserové tiskárny a její výměna nepatří mezi nejlevnější záležitosti. To samé platí tehdy, pokud vám do útrob stroje spadne kancelářská sponka nebo jiný drobný předmět. Opět platí jediné – neporadíte-li si sama a hrozí-li nebezpečí poškození tiskárny, raději volte cestu pomoci. Zavolejte odborníka a oprava bude raz dva hotová.

Doplnění náplní do tiskárny

Je čas vyměnit toner do tiskárny? Pokud nemáte zkušenosti s výměnou či doplňováním inkoustu nebo prášku do tonerů, raději se tomu vyhněte. Při neodborném repasování hrozí vysypání prášku či vylití inkoustu a zničení zařízení – a to by byla škoda. Ekonomické náplně s dobrou konstrukcí? Vyzkoušejte alternativní tonery, jejichž výměna je rychlá a jednoduchá. A že si nevěříte? Prostě a jednoduše to nechte na odbornících. Dejte si šálek dobré kávy a počkejte na technika. Budete mít na dlouho dobu vystaráno a tisk vám půjde jako po másle.

Stará dobra rada zní: Resetujte

A co když je závada jiná? Pokud tiskárna netiskne, není připojena nebo stávkuje, může pomoci reset. Resetování se můžete vyhnout i tím, když přístroj pravidelně vytáhnete ze zásuvky. A pokud je potřeba resetovat? Postupujte jednoduše krok za krokem podle návodu výrobce. Na všechno ostatní se vyplatí pozvat si technika, aby o přístroj bylo dobře postaráno.

15.7.2021 12:29| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist