TIPY JAK VYDRŽAŤ

Cvičíte A chtěli byste Jde to ztuha, co .-)

Mám pro vás několik tipů, které by vás ve vašem úsilí měly pozdržet víc než obvyklých čtrnáct dnů. Je celá řada zásad, které by se měly dodržovat, ale pokud vás cvičení nebaví, nemáte z něho dobrý pocit a hlavně výsledky, potom se z činek stane skutečné závaží…

1. POMALU – nehrňte se do všeho po hlavě, když už jste dokázali s těmi špíčky žít až doteď, pár týdnu to ještě vydržíte. I díky relativně pohodovému cvičení se budete cítit den ode dne lépe a lépe, tak kam ten spěch? Vaše cvičební mantra zní: pomalu, ale jistě .-)

2. DIETNĚ – můžete se třeba stavět na hlavu a odpichovat ušima, ale pokud nezměníte svůj přístup k jídlu, dřete se zbytečně. Chceš zhubnout? Nejez! Ale bacha metabolismus, i ten sebe pomalejší, energii potřebuje. Když si rozdělíte hamání do spousty malých dávek, je mu naprosto jedno, jestli si tu poslední lehkou svačinku dáte deset minut před osmou nebo po osmé.

3. ŽÁDNÉ VÝČITKY – pokud vás čokoláda nezabila doteď, s největší pravděpodobností, se tak nestane ani dnes. Pokud „dnes“ není každý den, vyslyšte potřebu, ale dbejte na to, abyste si ji náležitě UŽILI!

4. BEZ BIČE – bylo by prima, kdybyste odložili bič, který na sebe pletete při pohledu do zrcadla. Ten člověk uvnitř všech těch kilogramů jste vy sám(a) a žádné kilo dolů na tom nic nezmění. Myslíte, že ano?

5. MOTIVACE – jak říká Eva Pilarová, pořiďte si krásný, přiléhavý obleček nebo rovnou plavky. A to bylo, abyste se do nich v létě nevešli! .-)

6. POCHVALTE SE – nikdo to neudělá tak dobře a tak často .-)

7. TRENÉR NEBO PARŤÁK – mnohdy ta nejlepší motivace. V prvém případě máte dokonce jistotu, že cvičíte správně a efektivně.

8. ČAS – ať se vám to líbí nebo ne, času máme všichni stejně, jen si ho každý jinak organizujeme. Pro cvičení se doporučuje stanovit si přesný čas. Za pár dnů tento fakt přijmete jako samozřejmost.

9. SPRÁVNÝ DRUH SPORTU a správně zvolený trénink je polovina úspěchu, nebojte se požádat o radu někoho, kdo sportuje a nebo si nechejte vypracovat cvičební plán přímo od povolaných ve fitku. Zařaďte sporty, které vás baví, mezi ty, které nemusíte…

10. ODPOČINEK – je stejně důležitý jako sám trénink. Předejdete přetrénování a následným zraněním. Občas vám procházka, sauna nebo jiný relax, dají mnohem víc než trénink, který jste za ně dnes vyměnili.

11. CVIČME V RYTME – investujte do muziky. Cvičební hudba vás nabudí k vyšším výkonům a k výkonům vůbec .-)

12. MILUJTE SE – kdo je milován je stále mlád a plný sil. Pokud budete cvičit, bude se vám lépe milovat a pokud se budete milovat, bude se vám lépe cvičit .-)

13. BUĎTE INDIVIDUALITOU – vykašlete se na všechny tabulky a poučky (tato může být rovnou jedna z nich) a cvičte přesně tak jak vám to vyhovuje.

Není podstatné kolik vážíte, ale jak se cítíte
– svalová hmota vždy váží víc než tuk

Upřednostněte kvalitu před kvantitou
– patnáct minut cvičení denně vám může dát mnohem víc než si myslíte

Začněte
– hejbni zadkem a mozek se přidá

Na něco jsem zapomněla? Ale vy už na to určitě přijdete sami .-)

Cvičení zdar a tukům zmar!

foto: Google.com

23.5.2005 12:00| autor: Markéta Dušková
Více o tématu: Eva Pilarová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist