Tip na výlet do Stínadel

Přeneste se do tajemných Stínadel, kde žili obávaní Vontové, prostřednictvím výstavy MĚSTO JAKO PŘÍZRAK / Pražské inspirace Jaroslava Foglara.

titulka-1100x618-1100x618.jpgCelá galerie 9 Zdroj: Muzeum města Prahy

Výstava je rozdělena do dvou částí. Galerijní část ve 3. patře vystavuje obrazy známých i zapomenutých malířů – např. J. Minaříka, T. H. Rašína, K. Holana a dalších, které návštěvníkům přiblíží místa Foglarova dětství a mládí. Části Prahy jako Josefov, Petrská čtvrť nebo Na Františku jsou zároveň místy, která Foglara pravděpodobně inspirovala při psaní jeho románů a příběhů o Stínadlech.

Druhá část výstavy, umístěná ve sklepní části domu, je věnována scénografii města znázorněného jako labyrint, který se stává místem kluků a holek, tzv. PÁTRAČŮ po tom, kde se odehrávaly Foglarovy příběhy – zejména stínadelská trilogie. Návštěvníci se zde dozví nejen o Foglarově životě, ale získají i představu o tom, jak vypadal prvorepublikový klučičí klub, mohou si projít Rozdělovací třídu nebo nahlédnout do Foglarovy pracovny. Dostanou se až k Černé vodě a v kostele sv. Jakuba zažijí atmosféru volby Velkého Vonta.


Část výstavního prostoru je také věnována století Vontů. Důkladně mapuje toto hnutí až do současnosti. Součástí výstavy je i několik filmových projekcí. Pro všechny příznivce foglarovek navíc Muzeum města Prahy připravilo dvě dobrodružné hry, které ještě umocní zážitek z výletu do světa Rychlých šípů, Vontů a dalších hrdinů legendárních knížek Jaroslava Foglara. Venkovní pátrací hru s názvem Stínadla, která hráče provede na základě slepé mapy po 17 místech staré Prahy, kde plní úkoly a hru Tajemná Stínadla, která se odehrává přímo ve výstavě. Po zdárném vyluštění závěrečné tajenky je odměnou 17 unikátních stínadelských karet.

K výstavě je také připraven další doprovodný program: komentované prohlídky s autory výstavy, přednášky a besedy se zajímavými pamětníky, na webu najdete i podrobný program.

Dům u Zlatého prstenu je jedním z objektů Muzea města Prahy a najdete jej nedaleko Staroměstského náměstí v Týnské ulici. Otevřeno je denně (mimo pondělí) od 9 do 18 hodin a vstupenky on-line a podrobnou otevírací dobu i během vánočních svátků najdete na webu muzea zde.

www.muzeumprahy.cz

13.12.2021 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist